کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

آموزش عیب یابی برد پکیج فرولی

بیشتر بدانیم

آموزش عیب یابی برد پکیج فرولی می‌تواند به شما کمک کند تا نسبت به اختلال و رفع مشکل پکیج خود اطلاعات کامل بدست آورید ودر صورت امکان فقط با خواندن این مقاله کامل راجب عیب یابی برد پکیج فرولی، بتوانید خودتان و بدون پرداخت هزینه مشکل پکیج را برطرف کنید.

پکیج فرولی دارای قطعات حساس و مهمی است که برای بهبود عملکرد پکیج باید سرویس های دوره ای انجام شود و در صورت بروز اختلال درعملکرد پکیج باید به موقعه آن را عیب یابی کرد تا از پرداخت هزینه های سنگین برای تعمیر آن جلوگیری کرد پس اگر برد پکیج دیواری منزل شما دچار اختلال شده است، این مشکل را جدی بگیرید و با اقدام و عیب یابی به موقعه، مشکل را برطرف کنید.

در ادامه مقاله قرار است شما را با مشکلاتی که ممکن است باعث خراب شدن برد پکیج فرولی شود بپردازیم پس پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

 

آموزش عیب یابی برد پکیج فرولی
آموزش عیب یابی برد پکیج فرولی

 

آموزش عیب یابی برد پکیج فرولی

عیب یابی برد پکیج فرولی را جدی بگیرید! زیرا برد پکیج، قطعه ای الکترونیکی حساس و مهمی است که دستور های پکیج را به قسمت های دیگر انتقال می دهد و به عبارت دیگر حکم مغز پکیج را دارد و در صورت بروز اختلال در آن، و برطرف نکردن مشکل ممکن است بر قسمت های دیگر پکیج هم تاثیر بگذارد و در نتیجه آسیب جدی و حتی جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

برد پکیج فرولی برای کنترل و مدیریت فرآیند گرم کردن آب به کار می‌رود و با استفاده از تراشه‌ها، قطعات الکترونیکی و سنسورها، به تنظیم دمای آب، کنترل عملکرد پمپ، مدیریت ایمنی و انجام توابع دیگر مربوط به گرمایش آب می‌پردازد بنابراین ب

 

علائم خرابی برد پکیج فرولی

همانطور که در بالا به آن اشاره شد برد دستگاه، بخش حساس و مهم دستگاه است و در صورتی که مشکل یا ارور و یا علائم غیرعادی در عملکرد دستگاه دیده شود، بهتر است با اقدام سریع و به موقعه به رفع مشکل بپردازید یا از کارشناسان باتجربه کیهان سرویس در این زمینه مشاوره و کمک بگیرید.

با دانستن اطلاعات کافی راجب ارور ها و خطا های احتمالی که ممکن است برای پکیج دیواری شما ایجاد شود و عیب یابی به موقعه و اصولی آن میتوانید خودتان در منزل و بدون پرداخت هزینه بابت تعمیر، به عیب یابی پکیج منزل خود بپردازید و حتی اگر با مشکلی در پکیج خود مواجه شده اید پیشنهاد ما به شما عزیزان خواندن مقاله کامل عیب یابی پکیج فرولی می باشد زیرا تمامی مشکلات و ارور هایی که ممکن است برای پکیج فرولی منزل شما پیش بیاید را با راه حل آن بررسی کرده ایم.

در ادامه مقاله قرار است شما را با مشکلات و ارور ها و علائم خرابی برد پکیج فرولی که ممکن است باعث اختلال در کل عملکرد دستگاه شود بپردازیم پس پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

 

علائم خرابی برد پکیج فرولی

 

این نکته را باید درنظر داشته باشید که با یک اقدام اشتباه در سرویس پکیج مانند هواگیری اشتباه، میتواند عملکرد کلی دستگاه و حتی برد پکیج را دچار اختلال کند و اگر شما هم با نحوه هواگیری درست پکیج دیواری منزل خود مشکل دارید به شما توصیه می کنیم به مقاله نحوه هواگیری پکیج دیواری فرولی مراجعه کنید.

مشکلات رایج برد پکیج فرولی

در این قسمت به طور کلی به بررسی مشکلات رایج که نشانه خراب شدن برد دستگاه می باشد می پردازیم تا اگر مشکل و سطحی بود بتوانید خودتان آن را بررسی کنید و به رفع مشکل بپردازید. اما اگر مشکل جدی و تخصصی باشد پیشنهاد ما این است اینکار را به دست کارشناسان با تجربه کیهان سرویس بسپارید و خودتان دست به آچار نشوید زیرا دانش فنی کافی راجب تعمیر و برد دستگاه ندارید و ممکن است به دستگاه آسیب جدی وارد کنید. در ادامه، به توضیح علت‌ها و علائم احتمالی خرابی برد و عدم کارکرد آن می‌پردازیم:

عدم کارکرد پمپ

خرابی برد و عدم کارکرد پمپ در پکیج می‌تواند منجر به اختلال جدی در تأمین آب گرم شود. این مشکلات ممکن است از خرابی‌های مختلف در برد یا مدارهای پمپ ناشی شوند که در ادامه از دلایل عدم کارکرد پمپ را باهم بررسی می کنیم:

  • ترکیبات گرمایشی خراب: در پکیج، پمپ‌ها ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند و در صورت خرابی یا قطع شدن دستگاه باعث میشود که پمپ، آب را به درستی منتقل نکند.
  • تجمع سدیم‌ : تجمع کلسیم و سدیم در پمپ‌ها می‌تواند باعث بسته شدن یا کاهش حجم جریان آب شود.
  • اختلال در مدار کنترلی پمپ: مدارهای کنترلی پمپ که مسئول کنترل و تنظیم عملکرد پمپ هستند، ممکن است دچار خرابی شوند و در نتیجه پمپ کار نکند.
  • اتصالات الکتریکی ضعیف: اتصالات بین پمپ و برد یا تراشه‌های کنترلی ممکن است شل شده و به کارکرد صحیح پمپ اجازه ندهدکه به درستی کار کند.
  • پمپ فشار کافی ندارد: در صورتی که فشار آب ورودی کافی نباشد، پمپ ممکن است به درستی کار نکند.

مشکلات رایج برد پکیج فرولی

پکیج گرمایش خوبی دارد ولی آب سرد است

دلیل دیگری که ممکن است از نشانه های خرابی برد دستگاه باشد سرد شدن آب پکیج است و همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم همه فرمان ها از طریق پکیج داده می شود و در صورت بروز مشکل در پکیج، ممکن است یکی از علت های آن خراب شدن برد باشد.

تغییرات در ولتاژ و جریان برق

تغییرات ناگهانی در ولتاژ و جریان برق می‌تواند باعث خرابی قطعات الکترونیکی در برد شود. این تغییرات ممکن است به دلیل نوسانات برق شبکه، رعد و برق، یا مشکلات در منبع تغذیه باشند.

اتصالات الکتریکی ضعیف یا شل شده

شل شدن اتصالات الکتریکی بین قطعات برد و تراشه‌ها، سوکت‌ها یا قطعات دیگر می‌تواند به خرابی‌های ارتباطی و عملکردی منجر شود.

نوسانات دما و رطوبت

تغییرات دما و رطوبت محیط می‌تواند به تغییر در خواص مواد الکترونیکی و قطعات مانند انقباض و انبساط مواد منجر شود که در نهایت به خرابی و عدم کارکرد برد منجر می‌شود.

 

مشکلات رایج برد پکیج فرولی

 استفاده یا تعویض نادرست قطعات

استفاده نادرست از دستگاه، تعویض نادرست قطعات یا تغییرات غیرمجاز در برد می‌تواند به تخریب سیستم‌های الکترونیکی و خرابی برد منجر شود.

تنظیمات نادرست تغذیه

تنظیمات نادرست تغذیه برد، مانند ولتاژ‌ها و جریان‌های نامناسب، می‌تواند به خرابی قطعات الکترونیکی و تراشه‌ها از طریق افزایش گرما و آسیب به آن‌ها منجر شود.

خرابی در قطعات مهم

قطعات الکترونیکی مهم مانند تراشه‌های مرکزی (میکروکنترلرها)، تراشه‌های توان (مثل ترانزیستورها) و تراشه‌های کنترلی (مانند ترموستات و سنسورها) اگر خراب شوند، می‌توانند به خرابی کل برد منجر شوند.

استفاده طولانی‌مدت و خستگی مکانیکی

استفاده طولانی‌مدت و خستگی مکانیکی می‌توانند به سایش و کاهش کارایی قطعات و اتصالات منجر شوند که در نهایت به خرابی کلی دستگاه برسد.

بعد از روشن شدن شعله پکیج به طور ناگهانی ریست می شود

اگر با همچین مشکلی در پکیج دیواری منزل خود مواجه شدید بهتر است در ابتدا همه قسمت های دستگاه را بررسی بفرمایید و اگر مشکل را پیدا نکردید احتمالا برد پکیج مشکل پیدا کرده است که در این صورت بهتر است از متخصص و کارشناس با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

بعد از روشن شدن شعله پکیج به طور ناگهانی ریست می شود
System, water, heater.

 

عدم تهویه مناسب

اگر برد پکیج در محیطی با تهویه ضعیف قرار دارد و گرمای تولید شده توسط قطعات الکترونیکی نتواند به درستی تخلیه شود، این موضوع می‌تواند به افزایش دما و خرابی قطعات منجر شود.

خرابی در قطعات حفاظتی

قطعات حفاظتی دستگاه مانند فیوزها و واریستورها در برد برای محافظت از قطعات در برابر نوسانات و افزایش ولتاژ استفاده می‌شوند. و باید این نکته را درنظر بگیرید که اگر این قطعات خراب شوند، احتمال خرابی قطعات دیگر افزایش می‌یابد.

کد خطا ۰۵

ارور یا کد خطا ۰۵ در  دستگاه ممکن است به علت های متفاوتی رخ می دهد مانند خرابی فن و یا قطعی سیم کشی ها ، در صورتی که بر روی صفحه نمایش پکیج با این مشکل مواجه شدید باید ابتدا این دو علت و همچنین تمام قسمت های مختلف دستگاه را بررسی کنید و در صورتی که مشکل را پیدا کردید به احتمال زیاد مشکل از برد پکیج است.

مشکلات رایج برد پکیج فرولی

خرابی های پکیج فرولی که به برد مربوط می باشد

در این قسمت قرار است تمامی مشکلات و علت های متفاوتی که باعث خراب شدن پکیج دیواری منزل شما شود و علت آن مرتبط با برد دستگاه باشد را باهم بررسی کنیم زیرا گاهی اوقات پیش می آید که پکیج منزل شما دچار مشکل میشود اما قسمت های مختلف آن را که بررسی میکنید، علت را پیدا نمی کنید غافل از این که ممکن است مشکل از برد دستگاه باشد. این مشکلات احتمالی که مرتبط با برد دستگاه است شامل :

چراغ قرمز پکیج روشن شده و پکیج خاموش می گردد

این ایراد علت های متفاوتی دارد که میتواند یکی از دلایل آن اختلال در عملکرد برد پکیج باشد. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که قبل از هر اقدامی ابتدا تمامی قسمت های مختلف دیگر پکیج را بادقت بررسی بفرمایید و در آخر اگر مشکل را پیدا نکرید، احتمالا علت آن میتواند ناشی از برد پکیج باشد.

روشن نشدن پکیج فرولی

خاموش شدن و دیگر روشن نشدن دستگاه میتواند علت های گوناگونی داشته باشد و یکی از این علت آن ممکن است از خرابی برد دستگاه باشد. اما باز هم یشنهاد ما این است که اگر دانش کافی در این زمینه را ندارید خودتان دست به تعمیر پکیج نزنید و همچنین میتوانید با نمایندگی تعمیرات تخصصی پکیج کیهان سرویس تماس بگیرید و از مشاوره و کمک کارشناسان با تجربه در این زمینه استفاده کنید و مشکل پکیج خود را برطرف کنید.

روشن نشدن و جرقه نزدن پکیج

در صورت مواجه شدن با این مشکل ایتدا برق و گاز پکیج و ساختمان را بررسی کنید و  در صورت با مشکل عدم جرقه زن مواجه شدید آن را تعویض کنید. اما در صورتی که با تعویض جرقه زن این ایراد برطرف نشد، به احتمال زیاد برد دستگاه دچار مشکل شده است.

روشن نشدن و جرقه نزدن پکیج

 خاموش شدن پکیج

روشن نشدن و خاموش شدن دستگاه میتواند علت های زیادی داشته باشد مانند خرابی ترموستات و یا قطعی گاز و برق …. از دیگر  علت های دیگر آن میتواند ناشی از برد پکیج که باید از کارشناسان و تعمیرکاران با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

چرا برای عیب یابی برد پکیج فرولی کیهان سرویس را پیشنهاد می کنیم؟

  کیهان سرویس با برد های زیادی از برند پکیج فرولی کار کرده است و با تمام ارور ها و مشکلات احتمالی که ممکن است برای پکیج ایجاد شده باشد به طور کامل آشنا می باشد.

  کارشناسان با تجربه کیهان سرویس بسیار  مسٔولیت پذیر و وقت شناس و خبره در زمینه خدمات عیب یابی و تعمیر پکیج می باشند.

✔  کارشناسان و متخصصین کیهان سرویس در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به تمامی مناطق شهر تهران می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *