کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

آموزش عیب یابی شیر پرکن پکیج فرولی

بیشتر بدانیم

آموزش عیب یابی شیر پرکن پکیج فرولی موضوع امروز مقاله ما است و قرار است به سوالات پر تکرار شما عزیزان راجب خرابی شیر پرکن پکیج فرولی و عیب یابی و رفع مشکل آن بپردازیم. شیر پرکن پکیج دیواری فرولی که توسط آن مدار گرمایش پکیج پر شده و تاثیر بسزایی در تنظیم و مدیریت فشار پکیج دارد.

شیر پرکن پکیج، امکان تهیه آب گرم برای نیازهای متفاوت را به شما می‌دهد و به صورت اتوماتیک و در کمترین زمان ممکن آب را گرم می‌کند و خراب شدن این قطعه حساس و مهم در پکیج بر عملکرد کلی دستگاه تاثیر می گذارد زیرا تمامی قطعات دیگر پکیج بر یک دیگر تاثیر می گذارند.

در این مقاله قرار است به علت های متفاوت خرابی شیر پرکن پکیج فرولی و مشکلات آن بپردازیم پس اگر شما هم با مشکل خرابی شیر پرکن پکیج دیواری منزل خود مواجه شده اید این مقاله را ازدست ندهید و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

عیب یابی شیر پرکن پکیج فرولی

آموزش عیب یابی شیر پرکن پکیج فرولی

عیب‌یابی شیر پرکن پکیج فرولی نیازمند به دانش فنی و آشنایی با سیستم‌های گرمایی و سرمایی است. در این مقاله قرار است به یک راهنمای کلی برای حل مشکل پکیج دیواری منزل شما و عیب‌یابی شیر پرکن پکیج فرولی بپردازیم.

شیر پرکن پکیج فرولی، یکی از اجزای مهم و حیاتی در سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه‌ و ساختمان‌ها محسوب می‌شود. این شیر

در مسیر ورودی دستگاه قرار دارد و عملکرد آن به این صورت می باشد که وظیفه آبگیری دستگاه را در هنگام راه‌اندازی آن و مدیریت فشار ورودی آب به مدار رادیاتور را کنترل می کند این قطعه حساس تاثیر مهمی در پکیج دارد زیرا در موقعیت نرمال و استاندارد حجم فشار مدار رادیاتورهای ساختمان،  حدودا بین 1 الی 1.5 بار  کنترل و تنظیم شده است و اگر غیر از این باشد  منجر به وارد شدن حجم زیاد فشار به پمپ دستگاه  و یا ممکن است منجر به سوختن آن شود.

شیر پرکن پکیج فرولی مجهز به مکانیزم‌ های پیچیده ای است که از جریان ناگهانی آب گرم و بدون هشدار جلوگیری می‌کند. این ویژگی مخصوصاً در جلوگیری از سوختن دست کودکان و افراد مسن بسیار مهم می باشد که در ادامه بیشتر با نحوه عملکرد این قطعه حساس در پکیج و علت خرابی و رفع مشکل آن می پردازیم.

شیر پرکن پکیج فرولی در کجا قرار دارد

شیر پرکن پکیج فرولی یکی از قطعات حساس و پرکاربرد می باشد که قرار است در این مقاله شما را با نحوه عیب یابی پکیج فرولی آشنا کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شیر پرکن پکیج که به منظور کنترل و مدیریت تنظیمات دستگاه می باشد و در قسمتی قرار دارد که افراد میتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و در اکثر مدل‌های مختلف پکیج، شیر پرکن در قسمت زیر دستگاه قرار گرفته است و به رنگ سیاه یا ممکن است آبی باشد.

این قطعه از یکسری اجزای دیگر تشکیل شده است که شامل ناحیه متحرک، واشر آب بند کننده، ناحیه ثابت و دسته می باشد و در مدل‌های متفاوت پکیج میتوان به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و یا حتی دستی تنظیم شود، که معمولا تنظیم  دستی آن در پکیج های مختلف رایج‌تر است.

اگر نمی دانید که چگونه شیر پرکن دستگاه را باز کنیم باید بگوییم که دسته شیر پرکن را مخالف عقربه‌ ساعت، بچرخانید و زمانی که دسته را در جهت عقربه‌ ساعت میچرخانید، شیر پرکن پکیج بسته می‌شود.

 

شیر پرکن پکیج فرولی در کجا قرار دارد

تنظیم فشار پکیج با استفاده از شیر پرکن پکیج 

معمولا باید در اکثر پکیج‌ها، فشار را حدودا بین 1 الی 2 بار تنظیم کنید و این را هم باید بدانید که وضعیت استاندارد آن 1.5 بار می باشد. هنگامی که فشار دستگاه افت می‌کند، باید برای افزایش فشار دستگاه، شیر پرکن  دستگاه را باز کنید و هنگامی که فشار دستگاه به حالت نرمال رسید، باید شیر را ببندید.

و این نکته را هم باید درنظر داشته باشید که فشار دستگاه اگر بالاتر از 2 بار برسد، باید سریعا برای تنظیم فشار مدار دستگاه،  شیر پرکن دستگاه را ببندید و به منظور تخلیه آبی که اضافه است باید شیر تخلیه دستگاه را باز کنید و اگر خودتان تخصص لازم در این زمینه و عیب یابی پکیج فرولی را ندارید بهتر از تکنسین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

علت خرابی شیر پرکن پکیج فرولی 

به طور معمول هنگامی که شیر پرکن پکیج بسته باشد، آب اضافی دستگاه، به مدار و لوله‌ های رادیاتور وارد نمی‌شود. اما هنگامی که شیر پرکن پکیج خراب شود، جریان ورود آب اضافی به مدار مسدود نمی شود. و اگر بخواهیم به عیب یابی شیر پرکن پکیج فرولی و یا دلیل خرابی شیر پرکن پکیج فرولی بپردازیم باید گفت که معمولا تجمع رسوبات و سختی زیاد آب باعث ایجاد این مشکل میشود. لذا با وجود املاح آب و با گذشت زمان شروع به خوردگی مغزی یا واشر دور شیر پرکن، می‌ کند.

علائم خرابی شیر پرکن پکیج فرولی 

هنگامی که شیر پرکن پکیج دیواری فرولی دچار اختلال شود، سه دلیل دارد که در ادامه مقاله به بررسی عیب یابی شیر پرکن پکیج فرولی و  علت خرابی آن می پردازیم:

 • هنگامی که  حجم فشار دستگاه یک دفعه به زیر یک بار کاهش و افت می‌کند بدانید که اختلالی در عملکرد شیر پرکن دستگاه ایجاد شده است.
 • هنگامی که مشاهد کردید حجم فشار پکیج دیواری فرولی یک دفعه و به سرعت به بالاتر از 2 بار می‌رسد باید بدانید که مشکلی در عملکرد شیر پرکن پکیج فرولی ایجاد شده است و باید حتما در جهت تنظیم و درست کردن آن اقدام کنید.
 • همانطور که در مقاله عیب یابی پکیج فرولی هم به آن اشاره کردیم، میتواند یکی از دلایل خرابی و یا اختلال در عملکرد شیر پرکن پکیج فرولی، نشت آب از دستگاه باشد که باید سریعا در جهت برطرف کردن این مشکل اقدام کنید.

 

علائم خرابی شیر پرکن پکیج فرولی 

 

برای تست کردن شیر پرکن پکیج فرولی دو حالت بیشتر وجود ندارد یکی این که در صورت بسته بودن شیر پرکن پکیج، میزان فشار آب دستگاه افزایش می یابد و حتی منجر به خرابی شیر پرکن دستگاه میشود و حالت دیگر این است که با کاهش یا افت میزان فشار دستگاه، ممکن است شیر پرکن پکیج و یا قسمتی از دستگاه باعث نشتی شده‌ باشد.

اگر در عملکرد پکیج فرولی منزل شما اختلال ایجاد شده است و در تلاش هستید که بدون پرداخت هزینه، خودتان در منزل به عیب یابی و رفع مشکل پکیج، دست به اقدام شوید پیشنهاد کیهان سرویس به شما عزیزان خواندن مقاله عیب یابی پکیج فرولی می باشد زیرا یک راهنمای کامل و جامع در جهت عیب یابی پکیج فرولی می باشد و میتواند به شما در رفع مشکل پکیج دیواری منزلتان کمک کند.

مراحل تعویض شیر پرکن پکیج فرولی

در ادامه مراحل کلی تعویض شیر پر کن پکیج فرولی را با هم بررسی می کنیم تا اگر خودتان به ناچار مجبور به تعویض شیر پرکن پکیج فرولی شدید با مراحل تعویض این قطعه حساس آشنا باشید اما بازهم توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر دانش فنی لازم در این زمینه را ندارید خودتان دست به آچار نشوید و با یک تماس با نمایندگی کیهان سرویس از خدمات با کیفیت تکنسین با تجربه کیهان سرویس بهره مند شوید و خیال خود را بابت سالم بود پکیج دیواری منزلتان راحت کنید.

 • قبل از اینکه شروع به کار کنید در مرحله اول باید پکیج را خاموش کنید.
 • به منظور تخلیه آب اضافی دستگاه و لوله‌های آن، باید حتما مطمئن شوید که جریان آب سرد ورودی به دستگاه بسته می باشد.
 • در مرحله بعد باید شیر قسمت تخلیه پکیج را تا آخر باز کنید تا آب اضافی از دستگاه خارج شود.
 • شیر پرکن پکیج را توسط ابزار مناسب به آهستگی باز کنید، این مرحله حساس می باشد و باید با دقت انجام دهید.
 • در مرحله بعد باید قطعه جدید را که تهیه کرده اید با دقت جایگزین قطعه قبلی کنید و آن را محکم ببندید.
 • شیر تخلیه آب پکیج را ببندید.
 • جریان آب سرد ورودی پکیج را که در شروع کار بسته بودید در این مرحله باید باز کنید.
 • شیر پرکن پکیج فرولی را تا آخر باز کنید، تا آب وارد مدار دستگاه شود.
 • در این مرحله حواستان به حجم فشار آب دستگاه باشد و هنگامی که به 1.5 بار رسید، شیر پرکن دستگاه را ببندید.

مراحل تعویض شیر پرکن پکیج فرولی

و این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان تعویض این قطعه حساس و مهم را به تاخیر نندازید و در اسرع وقت و با دقت این کار را انجام دهید و اگر خودتان نمی توانید این کار حساس را انجام دهید از مشاوره و کمک تکنسین کیهان سرویس کمک بگیرید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *