کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

آموزش عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی

بیشتر بدانیم

آموزش عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی به منظور تشخیص مشکلات و اختلال در عملکرد شیر گاز پکیج انجام می‌شود تا از خرابی های احتمالی که ممکن است برای پکیج پیش بیاید جلوگیری شود. یکی از مهم‌ترین مسائلی که ممکن است باعث ایجاد این اختلال شود، عدم روشن شدن دستگاه است که در این مقاله قرار است علت و نحوه عیب یابی آن را باهم بررسی کنیم.

خرابی شیر گاز پکیج فرولی ممکن است باعث مشکلات جدی در عملکرد کل دستگاه شود و حتی به خطرات ایمنی منجر شود پس به شما توصیه میکنیم عیب یابی شیر گاز پکیج و دانستن اطلاعات کافی راجب عملکرد پکیج را جدی بگیرید زیرا با اقدام اصولی و به موقعه میتوان از آسیب به پکیج و پرداخت هزینه های سنگین بابت تعمیر مجدد آن جلوگیری کرد.

اگر پکیج دیواری منزل شما هم به دلیل خرابی شیرگاز دچار اختلال شده است پس به شما توصیه میکنیم این مقاله را از دست ندهید زیرا قرار است راجب علت خرابی شیرگاز پکیج و عدم روش شدن پکیج و راه حل آن بپردازیم پس تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

آموزش عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی

آموزش عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی

عیب‌یابی شیر گاز پکیج‌ فرولی نیازمند دقت و توجه به جزئیات است که در این مقاله یک راهنمای کلی برای عیب‌یابی شیر گاز پکیج‌ فرولی (Ferroli) برای کمک به شما عزیزان ارائه شده است.

عیب‌یابی و خرابی شیر گاز پکیج‌ فرولی (Ferroli) به منظور حفظ ایمنی و بهبود عملکرد دستگاه بسیار مهم است و اگر حداقل هر 6 ماه این عیب یابی و سرویس های دوره ای اصولی و درست توسط کارشناس با تجربه در این زمینه انجام شود مطمئن باشید هیچ اتفاق و یا اختلالی در عملکرد پکیج دیواری منزل شما پیش نمی آید و همیشه میتوانید از آب گرم یا سیستم گرمایش منزل خود لذت ببرید.

البته این نکته را هم باید توجه داشت که عیب‌یابی و تعمیرات در تجهیزات گازی نیازمند تخصص و دقت بالا می باشد. هرگز از عیب‌یابی در محیط‌های بسته و بدون تهویه استفاده نکنید و همیشه از خدمات تکنسین‌های متخصص و با تجربه استفاده کنید.

ما دراین مقاله سیع کرده ایم به طور جامع و کامل به آموزش عیب یابی شیرگاز و عدم روشن نشدن پکیج فرولی بپردازیم تا حئ امکان بتوانید خودتان به تنهایی در منزل مشکل پکیج را برطرف کنید پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

عملکرد شیر گاز پکیج فرولی 

شیر گاز در پکیج‌ به یک اجزای مهم تجهیزات گازی اشاره دارد که برای کنترل جریان گاز سوزاننده به دستگاه گرمایشی به کار می‌رود. شیر گاز در واقع یک سوئیچ قابل باز و بسته کردن است که به کمک آن می‌توان جریان گاز را به پکیج متصل کرد یا قطع نمود. در ادامه به عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی می پردازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

وظیفه شیر گاز در پکیج‌های گرمایشی به ایمنی کاربران و جلوگیری از نشتی گاز ورودی مربوط می‌شود. در صورت بروز خطا در دستگاه گرمایشی یا نیاز به تعمیرات، با بستن شیر گاز، جریان گاز به دستگاه متوقف می‌شود و هرگونه خطر احتمالی که ممکن است در دستگاه یا خطوط گازی به وجود آید، کاهش می‌یابد.

شیر گاز پکیج‌ فرولی معمولاً دارای دو حالت باز و بسته است. در حالت باز، جریان گاز به دستگاه اجازه می‌دهد که به درستی کار کند. در حالت بسته، جریان گاز متوقف می‌شود و دستگاه گرمایشی خاموش می‌شود.

توجه داشته باشید که شیر گاز باید به درستی کار کند و در صورت وجود نشتی گاز یا خرابی، باید تعمیر یا تعویض شود. عملیات تعمیر و تعویض شیر گاز باید توسط تکنسین‌های تخصصی انجام شود تا ایمنی کاربران حفظ شود.

عملکرد شیر گاز پکیج فرولی 

همچنین عملکرد تمام قطعات پکیج به هم دیگر مرتبط میشود و به عنوان مثال خرابی در فلوسوئیچ دستگاه، میتواند بر عملکرد کلی پکیج مانند شیر گاز پکیج تاثیر گذار باشد بنابراین اگر فلوسوئیچ پکیج دیواری منزل شما دچار مشکل شده است پس پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که به مقاله آموزش عیب یابی فلوسوئیچ در پکیج فرولی مراجعه کنید تا بدون پرداخت هزینه و به تنهایی خودتان در منزل به عیب یابی فلوسوئیچ دستگاه بپردازید.

 

قطعات شیر گاز پکیج فرولی

شیر گاز در پکیج‌های گرمایشی از یک سری قطعات تشکیل شده است که به منظور کنترل جریان گاز به پکیج و مدیریت ایمنی استفاده می‌شوند. قطعات مهمی که در شیر گاز پکیج‌های گرمایشی معمولاً وجود دارند، عبارتند از:

 1. بدنه شیر: بدنه شیر گاز، بخش اصلی شیر است که جریان گاز را تنظیم می‌کند. این بدنه معمولاً از جنس فلزی ساخته شده و دارای ورودی و خروجی گاز می‌باشد.
 2. دسته یا سوئیچ: دسته یا سوئیچ شیر گاز به عنوان وسیله‌ای برای باز و بسته کردن جریان گاز استفاده می‌شود. با چرخاندن دسته به جهت مخالف باز یا بسته می‌شود.
 3. سوئیچ ایمنی: در برخی مدل‌های پکیج‌های گرمایشی، سوئیچ ایمنی ممکن است به دستگاه‌های کنترل الکترونیکی متصل شده باشد تا در صورت بروز مشکل، جریان گاز را قطع کند.
 4. اتصالات و فیتینگ‌ها: برای اتصال شیر گاز به خطوط گازی و دستگاه‌های گرمایشی از اتصالات و فیتینگ‌های مختلف استفاده می‌شود. این اتصالات باید به درستی نصب شده و نشتی نداشته باشند.
 5. سنسورها و دستگاه‌های ایمنی: در برخی مدل‌های پکیج‌ گرمایشی، سنسورها و دستگاه‌های ایمنی ممکن است برای کنترل و مدیریت بهتر جریان گاز و تشخیص نشتی گاز استفاده شوند.

توجه داشته باشید که این قطعات باید به درستی نصب و تعمیر شوند تا ایمنی کاربران حفظ شود. همچنین، تعمیرات و تعویض قطعات شیر گاز باید توسط تکنسین‌های تخصصی و مجرب انجام شود.

نحوه تست کردن شیر برقی گاز پکیج فرولی

قبل از شروع به تنظیم شعله پکیج توسط شیر گاز پکیج و عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی باید در ابتدا از سلامت این قطعه مطمئن شوید، بنابراین شیلنگ ورود گاز اصلی به دستگاه را باید از شیر اصلی گاز پکیج جدا کنیم و پکیج را در حالت های تابستانه یا زمستانه روشن نمی نماییم.

تا زمان شروع جرقه زن دستگاه صبر کنید و بعد از اینکه جرقه زن مشغول به کار شد باید در داخل شیلنگ گاز فوت کنید و اگر مسیر شیلنگ باز بود، یعنی بوبین شیر گاز دستگاه سالم می باشد. در غیر این صورت باید از به سالم بودن بوبین شک کنید زیرا ممکن است خراب باشد و یا برد دستگاه دچار اختلال شده است.

نحوه تست بوبین 220 شیر گاز پکیج فرولی

در ابتدا باید فیش جرقه زن را از برد الکترونیک دستگاه جدا کنیم تا اگر مطمئن شویم که بوبین سالم است، تجمع گاز منجر به جرقه زدن و منفجر شدن دستگاه نشود. بنابراین مهره بالای شیر کنترل گاز دستگاه را که با یک لوله مسی به برنر متصل شده است را جدا می کنیم. اگر مسیر ورودی گاز باز باشد، به این معنی است که بوبین سالم می باشد و اگر غیر از آن باشد باید گفت که بوبین سوخته است.

البته روش بهتر و کم خطری هم وجود دارد که از سالم بودن بوبین شیر گاز پکیج فرولی اطمینان حاصل کنید، به این صورت می باشد که پیچی که بر روی بوبین است را باز کنید و بعد از آن که بویین را خارج کردید، پکیج را ریست کنید.

هنگامی که دستگاه شروع به جرقه زدن کرد، یک پیچ گوشتی درون شفت بوبین قرار دهید؛ در این صورت اگر بوبین کاملا سالم باشد، یک حالت مغناطیسی پیدا می کند و بوبین پیچ گوشتی را همانند آهن ربا جذب می کند. در غیر این صورت باید گفت که بویین دستگاه سوخته است.

نحوه تست کردن شیر برقی گاز پکیج فرولی

آموزش تنظیم شیر گاز پکیج فرولی

تنظیم شیر گاز در پکیج‌ فرولی برای ایمنی و بهره‌وری به شدت توصیه می‌شود. همچنین، انجام تغییرات در تنظیمات گاز باید توسط یک تکنسین ماهر و شایسته انجام شود. اما در کل، مراحل زیر نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید شیر گاز را در یک پکیج  فرولی تنظیم کنید:

 • مطالعه دستورالعمل: در ابتدا، دستورالعمل راهنمای پکیج را مطالعه کنید. این دستورالعمل شامل مراحل و توصیه‌های تنظیم شیر گاز نیز می‌شود.
 • تعیین نیاز به تنظیم: بررسی کنید که آیا نیاز به تنظیم شیر گاز وجود دارد یا خیر. اگر پکیج گازی شما به تازگی نصب شده است یا نیاز به تعویض شیر وجود دارد، ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشید.
 • بهره‌برداری از تخصص: تنظیم شیر گاز بهتر است توسط تکنسین ماهر و فنی با تجربه انجام شود. این فرآیند ممکن است نیاز به تنظیمات پیچیده‌تر داشته باشد که به بهره‌وری و ایمنی سیستم تأثیر می‌گذارد.
 • تنظیم فشار گاز: در صورتی که تنظیم فشار گاز نیاز باشد، تنها تکنسین مجرب باید این تغییرات را انجام دهد. تنظیمات فشار گاز تحت تأثیر عوامل مختلف مانند نوع گاز و فشار شبکه قرار می‌گیرد.

نحوه تنظیم فشار گاز ورودی به شیر گاز

قبل از آن که شعله ماکزیموم و منیموم دستگاه را اندازه گیری کنیم، در ابتدا باید حجم فشار گاز ورودی به شیر گاز دستگاه را اندازه گیری کرده و آن را آزمایش کنید.

برای شروع باید در ابتدا بوبین ماژول شیر گاز دستگاه که آبی رنگ است را مشاهده کنید، باید بر روی بوبین ماژول شیر گاز پیچ یک عدد پیچ چهارسو قرار داشته باشد که از همین طریق باید فشار گاز ورودی به دستگاه را توسط پیچ انجام دهید.

به این صورت که ابتدا باید در محفظه احتراق دستگاه را باز کنید تا ارتفاع شعله قابل مشاهده باشد و بعد از اینکار باید توسط پیچ گوشتی چهارسو، پیچی که شماره یک می باشد را بر روی بوبین ماژول شیر گاز باز کنید.

در این مرحله باید شیلنگ گیج فشار را بر روی پیچ چهارسو بگذارید و دسته شیر گاز اصلی را باز می کنیم تا گاز در مسیر به حرکت بی افتد. میزان و حجم فشار گاز ورودی به شیر گاز پکیج فرولی، حدودا باید بین 18 تا 25 میلی بار باشد. اگر فشار گاز ورودی به دستگاه کم و یا زیاد از این عد تعیین شده باشد، نمی توانید شعله دستگاه را تنظیم کنید.

آموزش تنظیم شیر گاز پکیج فرولی

نحوه تنظیم شعله بلند پکیج ایران رادیاتور یا ماکزیموم

بعد از اینکه از تنظیم بودن فشار گاز ورودی به دستگاه اطمینان حاصل کردید باید شیلنگ مانومتر را باز کنید و دسته اصلی گاز را در موقعیت بسته قرار دهید و پیچی که شماره یک می باشد را که در مرحله قبل باز کرده بودید باید توسط فازمتر قوی ببندید.

برای تنظیم شعله بلند پکیج باید پیچ شماره 2 شیر گاز پکیج را توسط پیچ گوشتی جدا کنید و شیلنگ گیج فشار را روی آن قرار دهید. دستگاه را در وضعیت تابستانه و ماکزیموم بگذارید و بعد از انچام آن باید گاز اصلی دستگاه را باز کنید و آب ورودی به دستگاه را باز کنید.

بعد از انجام مراحل بالا، شعله در محفظه احتراق دستگاه ایجاد می شود. میزان و حجم فشار که تعیین شده و ثبت گردیده است بر روی گیج فشار باید حدودا بین 8 الی 11 میلی بار باشد، بنابراین اگر فشار گاز از این مقدار کمتر باشد، توسط آچار شماره 10 و همچنین به کمک یک پیچ گوشتی دوسو  باید شعله ماکزیموم را تنظیم کنید.

با کمک یک پیچ گوشتی دوسو، باید پیچ چهارسوی را بر روی بوبین ماژول دستگاه قرار دهید و با آچاری که شماره 10 است، مهره برنجی پشت پیچ را به صورت عقربه ساعت بچرخانید تا شعله دستگاه ماکزیموم شود. و هنگامی که فشار گاز پکیج فرولی بر روی گیج حدودا بین عدد 8 الی 11 میلی بار باشد و شعله ارتفاع دو سوم محفظه احتراق را پوشاند، به این معنی می باشد که شعله ماکزیموم  تنظیم شده.

پیشنهاد کیهان سرویس به شما عزیزان این است که اگر دانش فنی لازم در زمینه عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی را ندارید بهتر است که از تکنسین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

نحوه تنظیم شعله کوتاه پکیج ایران رادیاتور یا مینیموم

در این قسمت باید به دلخواه یکی از فیش های برق بوبین ماژوله دستگاه را باز کنید، در این حالت شعله، مینیموم می شود ولی نیاز به تنظیمات دقیق تری دارد. بنابراین باید توسط یک پیچ گوشتی دوسو پیچی که تنظیم قرمز رنگ بر روی ماژوله پکیج قرار گرفته است را در جهت سمت راست بچرخانید، و هنگامی که گیج فشار حدودا عدد بین 1 تا 3 میلی بار را نشان دهد و ارتفاع شعله یک سوم محفظه احتراق دستگاه را بپوشاند، به این معنی می باشد که شعله کوتاه تنظیم شده و باید فیش برق بوبین دستگاه را متصل کنید و جریان ورودی آب را به دستگاه می بندیم. و سپس باید شیلنگ گیج فشار را جدا کنید و پیچ شماره 2 دستگاه را مجدد می بندیم تا منجر به نشتی گاز نشود.

علت خرابی و عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی

در این قسمت به عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی و علیت خرابی شیر گاز پکیج می پردازیم و شما را با دلایل و مشکلاتی که ممکن است برای شیر گاز پکیج ایجاد شود آشنا می کنیم.

خرابی‌ شیر گاز در پکیج‌ فرولی می‌تواند به عوامل مختلفی داشته باشد که ممکن است شامل عوامل فنی، استفاده نادرست یا عوامل زمانی باشند. در زیر، برخی از علل متداول خرابی شیر گاز در پکیج‌های گازی فرولی را بررسی می‌کنیم:

 • شیر گاز پکیج یک قطعه برقی است، بویین با جریان شهری 220 ولت کار می کند، بنابراین اگر آب روی بویین شیر گاز پکیج قرار گیرد، بویین شیر از کار می افتد و می سوزد و شیر گاز عملا غیر قابل استفاده می شود.
 • مکانیزم داخل شیر گاز دستگاه به این صورت می باشد که برای باز و بسته کردن شیر گاز پکیج از مکانیک در درون شیر گاز استفاده می شود و به مرور زمان از کار می افتد.
 • اگر به دلایل مختلف، مثلاً اتصال کوتاه، سیم‌کشی شیر گاز خیس باشد، شیر برق پکیج گاز می‌سوزد و دیگر قابل استفاده نیست.
 • اگر سیم های برق شیر گاز پکیج به دلایل مختلف همچون اتصال کوتاه آب شوند، شیر برقی گاز دستگاه خواهد سوخت.
 • اگر سیم برق شیر گاز دستگاه از آن جدا شود، برق برای نصب این قطعه از هیچ نیرویی از برد دریافت نخواهد کرد و در نتیجه شیر گاز پکیج کار نمی کند.
 • ورود زباله به شیر گاز پکیج مانع از عبور گاز می شود. به همین دلیل پکیج دارای صفحه نمایش در داخل ورودی شیر گاز می باشد. اما وقتی این فیلتر کثیف می شود، جریان گاز مسدود می شود. بنابراین در هنگام نصب پکیج توصیه می شود قبل از بستن شیر گاز از فیلتر دوم استفاده شود.

علت خرابی شیر گاز پکیج فرولی

علائم خرابی شیر گاز پکیج فرولی

در صورت خرابی شیر گاز پکیج فرولی، دستگاه آنالوگ کد خطای 70 80 و مدل دیجیتال E1 را نشان می دهد. همچنین چراغ قرمز پکیج فرولی روشن می شود. این خطا به این معنی است که آتش در پکیج ایجاد نشده یا پیدا نشده است.

البته نمایش کد خطای 70-80 روی پکیج فرولی دلایل مختلفی دارد از جمله تنظیم نشدن جرقه، بسته بودن دسته شیر گاز پکیج، خرابی برد، خرابی دریچه گاز و افت فشار گاز ورودی. باز هم چون شیر گاز پکیج تنظیم نشده است.

برای اینکه مطمئن شویم کد خطای 70 80 در پکیج فرولی ناشی از خرابی دریچه گاز دستگاه است، باید بررسی کنید که مثلاً اجاق گاز را روشن کنید که در ساختمان گاز وجود داشته باشد. بررسی کنید که آیا ساختمان گاز دارد یا خیر.

در صورت وجود گاز در ساختمان باید پکیج را در حالت زمستانی روشن کرده و منتظر بمانید تا دستگاه کار کند. اگر پک شعله ور شود ولی شعله تولید نشود یا برد پکیج فرولی آسیب دیده یا شیر برقی گاز پکیج مشکل دارد.

در صورت آسیب دیدن شیر گاز پکیج نه تنها شعله ایجاد نمی شود، بلکه بوی گاز در محفظه احتراق پکیج به مشام نمی رسد. همچنین می توانید قاب دستگاه را باز کرده و از فندک استفاده کنید تا از نبود گاز در مشعل مطمئن شوید.

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کدهای خطا و عیب یابی پکیج فرولی و نحوه رفع مشکلات پکیج دیواری منزل خود، مقاله عیب یابی پکیج فرولی را مطالعه بفرمایید.

تعمیر شیر گاز پکیج فرولی

تعمیر شیر گاز در پکیج‌های گازی فرولی باید توسط تکنسین متخصص و مجرب انجام شود. تعمیر شیر گاز یک فرآیند تخصصی است و باید با دقت و اطمینان از ایمنی انجام شود بنابراین اگر دانش فنی کافی در زمینه عیب یابی پکیج فرولی و تعمیر قطعات حساس پکیج را ندارید به شما توصیه میکنیم از کارشناسان با تجربه کیهان سرویس مشاوره و کمک بگیرد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *