کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

آموزش عیب یابی فلوسوئیچ در پکیج فرولی

بیشتر بدانیم

آموزش عیب یابی فلوسوئیچ در پکیج فرولی موضوع امروز مقاله ما می باشد که یکی از سوالات پرتکرار شما عزیزان راجب این قطعه مهم در پکیج و عیب یابی آن است اما شاید درست با فلوسوئیچ آشنا نباشید و یا نحوه عملکرد آن را ندانید و اگر این قطعه مهم از پکیج شما دچار مشکل شده است و قصد دارید بیشتر راجب آن بدانید و یا خودتان به تعمیر فلوسویچ پکیج دیواری منزل خود بپردازید پس با ما همراه باشید.

سالم بودن فلوسوئیچ و اطمینان از عملکرد صحیح آن، میتواند تاثیر مهمی در عملکرد کلی پکیج داشته باشد و با انجام ندادن سرویس های دوره ای و عیب یابی اصولی و درست دستگاه، منجر به خراب شدن فلوسوئیچ و در نتیجه سرد شدن آب مصرفی در منزل شود پس به شما عزیزان توصیه می کنیم که عیب یابی فلوسوییچ را جدی بگیرید.

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با آموزش تست سالم بودن فلوسوئیچ در پکیج فرولی و مشکلات و نحوه نصب و همچنین تعویض و عیب یابی فلوسیچ در پکیج فرولی  آشنا کنیم پس این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

 

آموزش عیب یابی فلوسوئیچ در پکیج فرولی

وظیفه فلوسوئیچ در پکیج فرولی

فلوسوئیچ یا سوئیچ های جریان، که جزو مهمترین و حساس ترین قطعات پکج فرولی است و وظیفه سنجیدن و مدیریت و کنترل بر میزان هوا و بخارو جریان مایعات پکیج را برعهده دارد و با کاهش یا افزایش جریان از مقدار مشخص شده، برای حفاظ از تجهیزات، آلارم را روشن می کند و سنسور حسگر جریان، سیگنال الکتریکی به کنترلگر های الکتریکی ارسال می کند. یک دیگر از وظایف فلوسویچ در پکیج، تبادل اطلاعات به قسمت های دیگر پکیج مانند پمپ و… است که در صورت لزوم به آن دستور روشن یا خاموش شدن را می دهد و همین امر در عمر مفید پمپ دستگاه و مدار خنک کننده آن نقش به سزایی دارد.

همانطور که میدانید تمامی عملکرد پکیج به هم دیگر مرتبط می باشند و به عنوان مثال اگر یک قطعه از پکیج مانند شیرگاز پکیج دچار اختلال شود بر عملکرد فلوسوئیچ هم تاثیرگذار خواهد بود بنابراین اگر با مشکل شیرگاز پکیج دیواری منزل خود مواجه شده اید به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزش عیب یابی شیر گاز پکیج فرولی مراجعه کنید تا بتوانید بدون پرداخت هزینه، خوتان در منزل به تنهایی مشکل شیرگاز پکیج خود را حل کنید.

آموزش تست سالم بودن فلوسوئیچ در پکیج فرولی

نحوه تست فلوسیچ پکیج فرولی به این صورت می باشد که در ابتدا حتما شیر آب گرم را تا آخر باز کنید اگر پکیج شروع به کار کرد و همزمان با این کار باید چراغ سبز رنگ در پکیج فرولی انالوگ شما شروع به چشمک زدن می کنند که نشانگر سالم بودن پکیج دیواری منزل شما می باشد ولی اگر در پکیج در حالت استند بای باقی ماند نشانگر اختلال در عملکرد پکیج فلوسویچ پکیج فرولی می باشد. البته یک حالت دیگر هم وجود دارد که اگر حالت تابستانه، بدون اینکه شیر آب گرم را باز نکنید پکیج شروع به فعالیت کند بازهم میتوان گفت که فلوسویچ پکیج مشکل دارد زیرا شناور تفلونی پکیج در ناحیه فوقانی قرار گرفته است و برد دستگاه احساس می کند که شیرآب گرم باز می باشد. این نکته را هم باید به خاطر داشته باشید که پکیج دیواری منزل شما در صورت ایجاد مشکل یا عیب بر روی دستگاه فلوسوئیچ، هیچ خطا یا ارور بر روی صفحه اسکرین خود نشان نمی‌دهد پس لازم است با انجام یک تست ساده که در بالا به توضیح آن پرداختیم، می‌توانید به راحتی به عیب یابی فلوسوئیچ در پکیج فرولی بپردازید و خیال خود را از اینکه پکیج شما سالم است یا خیر آسوده کنید.

آموزش تست سالم بودن فلوسوئیچ در پکیج فرولی

روش های عیب یابی فلوسوئیچ در پکیج فرولی

اولین اقدام پیشگیرانه در نحوه سالم نگه داشتن پکیج دیواری منزل خود، این نکته را باید نوجه داشته باشید که باید عیب یابی فلوسوئیچ پکیج فرولی به موقعه انجام شود زیرا در این صورت هم هزینه کمتری را برای تعمیر آن می پردازید هم منجر به افزایش عمر پکیج دیواری شما می شود بنابراین اگر سلامت پکیج و عملکرد درست آن برایتان اهمیت دارد به شما توصیه می کنیم برای جلوگیری از خرابی های احتمالی که ممکن است برای پکیج دیواری منزل شما پیش بیاید و همچنین بالابردن آگهی خود در نحوه استفاده درست از پکیج به شما توصیه می کنیم که مقاله عیب یابی پکیج فرولی را مطالعه بفرمایید تا با بروز هر مشکلی در پکیج دیواری خود، بدانید که چه اقدامی را انجام دهید .

برای عیب یابی فلوسوئیچ پکیج دیواری منزل خود می‌توانید اتصالات الکتریکی صحیح بین فلوسویچ و دستگاه را بررسی کنید و از وجود برق بین این دو قطعه حساس اطمینان حاصل کنید. یکی از راه های باخبر شدن ازوجود برق در پایه های فلوسوئیچ این می باشد که یک مولتی متر را به پایه های دستگاه وصل کنید و جریان و ولتاژ برق را اندازه گیری کنید و اگر جریان الکتریکی بین برد و پایه ها نباشد ممکن است علت مشکل از سیم های رابط باشد که برای برطرف کردن این اختلال باید آن ها را بررسی کنید. اگر احساس می کنید که نسبت به گذشته، فشار آب ورودی دستگاه شما کم شده است علت آن می تواند تجمع رسوب در لوله ها باشد، تجمع رسوب در لوله ها منجر به انسداد راه جریان ورودی آب و در نتیجه کاهش جریان آب پکیج می‌ شود که با اقدام به موقعه مانند نظافت لوله های دستگاه و یا تعویض کردن آن می‌توانید عمر مفید پکیج خود را افزایش دهید.

نحوه نصب فلوسوئیچ پکیج فرولی

این نکته را به خاطر داشته باشد که قبل از نصب فلوسوئیچ بر روی پکیج، باید فضایی به اندازه و کافی برای سرویس دوره ای و یا در صورت نیاز تعمیر آن، برای این قطعه مهم و حساس در نظر داشته باشید. این نکته را هم مدنظر داشته باشید که لازم هست طبق جهتی که روی پکیج و یا در قسمت ورود جریان آب سرد نشان داده شده است فلوسوییچ نصب شود. بعد از نصب و تنظیم فلوسوئیچ، مطمین شوید که فضای اطراف دستگاه بدون رطوبت و خشک باشد تا منجر به اکسید شدن بدنه فلوسوئیچ در طولانی مدت و کاهش عمر آن نشود.

یکی از دلایل اینکه نمی توان عیب یابی فلوسوئیچ در پکیج فرولی را خودتان به تنهایی در منزل انجام دهید این است که فلوسوئیچ جزو قطعات بسیار مهم و حساسی است و اگر به صورت درست و اصولی عیب یابی نشود منجر به آسیب های جدی به پکیج فرولی میشود بنابراین از نظر کارشناسان با تجربه کیهان سرویس، بهتر است هنگامی که با خرابی فلوسوئیچ پکیج یا خرابی پکیج خود مواجه شدید از تعمیرکاران و تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

کیهان سرویس نمایندگی معتبر در تهران می باشد که خدمات تعمیرات پکیج را با برند های مختلف از جمله تعمیر پکیج ایساتیس را به صورت تخصصی و با کم ترین هزینه انجام می دهد.

نحوه تعویض فلوسوئیچ پکیج فرولی

• قبل از هر اقدام از قطع بودن جریان برق پکیج اطمینان حاصل کنید.

•  بعد از قطع برق باید دسته گاز اصلی پکیج را ببندید و اطمینان حاصل کنید که در هنگام عیب یابی و یا سرویس دستگاه، گاز وصل نشود.

• در اقدام دیگر باید شیر وروی آب دستگاه را قطع کنید تا پکیج شروع به فعالیت و آبگیری نکند.

• برای باز کردن و از جا درآوردن قاب پکیج ابتدا با کمک ابزار، پیج های ریز بالای بدنه دستگاه را بازکنید و با فشار دادن دکمه فنری جلوی دستگاه، قاب دستگاه به راحتی بازمیشود.

• شیرپرکن دستگاه را باز کنید و با بازکردن شیر آبی که به دستگاه نزدیک است، آب موجود در دستگاه را تخلیه کنید و باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است با وجود تخلیه کامل، بازهم مقداری آب درون دستگاه باقی بماند.

• در این مرحله باید ناحیه کنترل پنل دستگاه را در جهت پایین بکشید.

• بعد از انجام مراحل بالا، باید فلوسوئیچ، بر روی لوله ورودی آب و در کنار پمپ دستگاه مشاهده شود. ظاهر فلوسوئیچ، استوانه ای و مشکی رنگ می باشد.

• در این مرحله باید سیم های فلوسوئیچ را از ناحیه اتصال خود به پکیج باز کنید که نحوه باز کردن آن به این صورت می باشد که با بازکردن دو سیم فلوسوئیچ از طریق برد دستگاه امکان پذیر می باشد.

• بدنه فلزی فلوسوئیچ توسط مغزی دنباله دار به درون لوله متصل شده است پس با در دست داشتن یک آچار، میتوانید مغزی را شل کنید و فلوسوئیچ را آهسته در جهت جلو بکشید تا قطعه در جهت بیرون کشیده شود. اما این نکته را درنظر داشته باشید که ابتدا پین نگهدارنده فلوسوئیچ را بردارید و بعد مراحل را با دقت انجام دهید.

• برای نصب فلوسوئیچ پکیج فرولی، بهتر است در ابتدا حلقه اورینگی که قطعا فرسوده شده است را تعویض و حلقه اورینگی جدید را جایگزین نمایید.

• بعد از تعویض حلقه اورینگی فرسوده، میتوانید فلوسوئیچ جدید را در جهت جریان آب پکیج قرار دهید.

• بعد از انجام مرحله قبلی، سیم های ارتباطی آن را با درنظر گرفتن نکات ایمنی ببندید و این نکته را در نظر داشته باشید که هر دو سیم فلوسوئیچ حتما به برد متصل باشد ولی اینکه کدام سیم را به قسمت بالا یا پایین برد متصل کرده اید، چندان اهمیتی ندارد.

• بعد از اتصال سیم های فلوسوئیچ، برای اینکه از محکم بودن فلوسوئیچ مغزی دنباله دار مطمین شوید، حتما آن را با آچار چندین دور بپیچانید.

• در این مرحله نوبت به قرار دادن کنترل پنل و قاب بدنه پکیج می باشد و پیج های آن را ببند تا قاب پکیج محکم در جای خود قرار گیرد.

• و در پایان کارمیتوانید شیرگاز و اتصالات برق و جریان ورودی آب دستگاه را وصل کنید و بعد شیرپرکن پکیج را تا حدی که به فشار اساندارد آبگیری برسد بازکنید.

• و با انجام دادن تمامی مراحل بالا، باید حتما ناحیه نصب فلوسوئیچ را برای بررسی نشتی احتمالی، با دقت چک کنید.

تیم تخصصی کیهان سرویس این تضمین را به شما می دهد که دیگر نگران خرابی پکیج دیواری خود نباشید زیرا با ارایه خدمات با کیفیت خیال شما را از هزینه های سنگین خرید پکیج راحت می کند پس اگر پکیج شما هم دچار مشکل شده است  همین حالا با شماره های داخل سایت کیهان سرویس تماس بگیرید و از مشاوره و سرویس با کیفیت کیهان سرویس بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *