کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

آموزش کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور

بیشتر بدانیم

کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور یکی از مشکلات رایج شما عزیزان است که در تماس با کارشناسان کیهان سرویس آن را بازگو می کنید، بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله به طور کامل و جامع راجب راهنمای کم کردن فشار آب پکیج ایران رادیاتور بپردازیم تا شما عزیزان به علت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه دیگر دغدغه پرداخت هزینه های سنگین بابت عیب یابی پکیج به تعمیرکار را نداشته باشید.

در سیستم‌های گرمایشی، فشار آب امری حیاتی است که برای استفاده بهینه و سلامت پکیج، باید با دقت تنظیم شود. اما گاهی اوقات ممکن است با موقعیتی مواجه شوید که نیاز به کاهش فشار پکیج را داشته باشید. در این مقاله به نکاتی برای کاهش فشار در سیستم گرمایشی و مشکلاتی که برای پکیج ایجاد می کند و همچنین به علت آن می‌پردازیم پس این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

آموزش کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور

کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور 

کاهش فشار پکیج ایران رادیاتور گاهی اوقات بسیار مهم و ضروری است، تا این حد که اگر از فشار پکیج جلوگیری نشود می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی شود، به همین خاطر لازم است که اطلاعات کافی راجب نحوه کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور را بدانید تا اگر با این مشکل مواجه شدید بتوانید خودتان به تنهایی این کار را در منزل انجام دهید پس با کیهان سرویس همراه باشید تا اطلاعات کامل و جامع راجب راهنمای تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

برای کم کردن فشار آب پکیج ایران رادیاتور، قبل از هر اقدامی باید پکیج دیواری را خاموش کنید و سپس شیر آب سرد دستگاه را ببندید و شیر پرکن دستگاه را تا آخر باز کنید و بعد از انجام اینکار شیر آب گرم منزل را باز بگذارید تا فرایند کم کردن فشار آب پکیج اصولی و درست انجام شود.

و اگر به هر علتی فشار پکیج ایران رادیاتور افزایش یابد و شیر اطمینان دستگاه فعال می شود و منجر به آبریزی و نمناک و خیس شدن کابینت می‌شود بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتما حواستان به فشار پکیج باشد تا از خسارت های احتمالی و جلوگیری کنید.

علت کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور

لازم است بدانید که فشار نرمال برای پکیج ایران رادیاتور حدودا باید بین یک تا دو باشد؛ ولی ممکن است به دلایل متفاوتی مانند خالی شدن باد منبع انبساط و بسته شدن مسیر شیلنگ آن، تنظیم نبودن فشار آب و فشار بار پکیج ایران رادیاتور از حد نرمال افزایش یابد و بالاتر برود. اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که افزایش فشار پکیج ایران رادیاتور تا حدود ۲٫۵ می‌تواند آسیب جدی و حتی جبران ناپذیری را وارد کند و حتما باید برای پایین آوردن فشار پکیج اقدام کنید.

اما در صورت افزایش فشار پکیج، اگر هیچ اقدامی در جهت پایین آوردن فشار آب پکیج ایران رادیاتور نکنید منجر به خسارت های جبران ناپذیری مانند خراب شدن منبع انبساط، ترکیدن لوله‌ها، معیوب شدن شیر اطمینان، اختلال در عملکرد کلی سیستم لوله کشی ساختمان و یا نشت آب بر روی دیوارها شود پس بهتر است نکات ایمنی پکیج را جدی بگیرید زیرا در غیر این صورت باید هزینه چندین برابری را برای جبران این خسارت متحمل شوید.

چگونه میتوان متوجه افزایش فشار آب پکیج ایران رادیاتور شد

پکیج‌ ایران رادیاتور دارای دو مدل آنالوگ و دیجیتال می باشد. مدل‌ آنالوگ پکیج ایران ردایاتور، دارای یک مانومتر عقربه‌ای است که نمایشگر فشار پکیج می باشد و از طریق آن می‌توانید بررسی کنید که فشار در بازه استانداردی است یا خیر. اما در مدل‌ های جدید تر ایران رادیاتور که مدل دیجیتال آن است، به طور معمول با یک ارور یا کد های خطا مواجه میشوید که باز هم این کد های خطا در مدل‌های دیگر از این نوع پکیج، متفاوت است. بنابراین بهتر است مفهوم ارور و یا کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور را از طریق دفترچه راهنمایی که دارد مطالعه فرمایید.

اما به طور کلی در هر مدل از پکیج ایران رادیاتور، یک مانومتر یا فشار سنج تعبیه شده است که فشار همان لحظه را به شما نشان می‌دهد. فشار نرمال باید 1.5 بار باشد. اما اگر فشار پکیج از 2 بار رد شود و به 3 bar برسد شیر اطمینان عمل می‌کند و آب تخلیه می‌شود.

آموزش کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور

در صورت مشاهده هریک از علائم یا تغییرات غیرمعمول در پکیج ایران رادیاتور، بهتر است با یک تکنسین متخصص مشورت کنید. این تکنسین می‌تواند با تست و ارزیابی دقیق وضعیت پکیج، علت افزایش فشار آب را شناسایی کرده و به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

یا اینکه اگر خودتان علاقه به یادگیری و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را دارید و می خواهید خودتان به تنهایی در منزل به عیب یابی و یا تعمیر پکیج دیواری منزل خود بپردازید، میتوانید به مقاله کامل و جامع راهنمایی تعمیر پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید و با خواندن این مقاله بتوانید تمامی مشکلات پکیج خود را برطرف کنید و یا حتی خودتان اقدام به تعمیر پکیج نمایید تا دیگر مجبور به پرداخت هزینه های سنگین برای سرویس و عیب یابی پکیج نباشید.

چگونه می توان فشار آب پکیج ایران رادیاتور را کم کرد؟

برای پایین آوردن فشار پکیج از دو روش میتوانید استفاده کنید که در ادامه مقاله به آموزش کاهش فشار پکیج به صورت مرحله به مرحله می پردازیم پس با ما همراه باشید.

روش اول :

این روش خیلی ساده است و در اولین مرحله باید پیچ هواگیر یکی از رادیاتورهای ساختمان را باز کنید. سپس باید کمی صبر کنید تا آب اضافی کاملا تخلیه شود تا فشار پکیج ایران رادیاتور پایین بیاید. و بعد از رسیدن به فشار استاندارد، پیچ هواگیر رادیاتور را ببندید تا محکم شود. اما اگر فشار پکیج زیاد تغییر نکرد نگران نباشید با هواگیری اصولی رادیاتورها می‌توانید مشکلی که ایجاد شده است را برطرف کنید و اگر هم با نحوه اصولی و درست هواگیری آشنایی ندارید می توانید به مقاله نحوه هواگیری پکیج فرولی مراجعه کنید تا هم با روش درست هواگیری پکیج آشنا شوید و هم به صورت اصولی مشکلی که برای پکیج دیواری منزلتان ایجاد شده است را برطرف کنید.

روش دوم :

قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که شیر ورودی آب سرد ساختمان به پکیج دیواری را بسته اید یا به عبارت دیگر دومین شلنگ ورودی آب سرد را از طرف راست باید ببندید

یکی از شیرهای آب گرم ساختمان را باز کنید و در این مرحله آب گرم باید قطع باشد و اصلا خروجی آب گرم نداشته باشید و اگر اینگونه نباشد شیر مسیر ورودی آب سرد ساختمان درست بسته نشده یا اینکه شیر خراب می باشد و حواستان باشد که شیر آب گرم مصرفی را تا پایان پایین آمدن فشار نبندید.

تنظیم فشار آب پکیج ایران رادیاتور

پس از اینکه مطمئن شدید که مسیر ورود آب سرد به دستگاه بسته است، شیر پرکن دستگاه را به صورت نیم دور نیم دور آهسته باز کنید تا آبی که اضافه است تخلیه شود. هنگامی که فشار آب پکیج ایران رادیاتور به یک و نیم بار رسید باید شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور را ببندید و حتما مطمئن شوید که بسته شده است.

اگر با شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور آشنایی ندارید یا نوع پکیج شما متفاوت هست به عنوام مثال پکیج فرولی است پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای بالا بردن اطلاعاتتان و همچنین برطرف کردن شیر پرکن پکیج دیواری منزل خود بهتر است به مقاله عیب یابی شیر پرکن پکیج فرولی مراجعه کنید تا هم با روش درست و اصولی عیب یابی پکیج آشنا شوید و هم مشکلی که برای پکیج ایجاد شده است را برطرف کنید.

با انجام دادن مراحل بالا نوبت این است که شیر آب گرم مصرفی را ببندید و شیر مسیر ورود آب سرد به دستگاه را باز کنید.

همین مراحل را انجام دهید و مطمئن باشید که به تنهایی خودتان در منرل می توانید کم کردن فشار پکیج ایران رادیاتور را خودتان انجام دادید. اما اگر در باز کردن یا بستن شیرهای دستگاه شک دارید،توصیه می کنیم از سرویس کار با تجربه کیهان سرویس که در این زمینه سابقه درخشانی دارند استفاده کنید تا به شما در تنظیم فشار آب پکیج ایران رادیاتور راهنمایی کند.

علت افزایش فشار بار پکیج ایران رادیاتور

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم با کم کردن فشار بار پکیج ایران رادیاتور و اینکه فشار را به عدد صفر نزدیک کنیم، رادیاتور ها سرد می شوند بنابراین به این نتیجه می رسیم که باید حتما فشار آبپکیج را بالا نگه داریم و با باز نگه داشتن شیرپرکن هوا، فشار بار بالا می رود و  اگر حواستان نبود و یهو متوجه شدید که افزایش فشار بار عدد 2 را هم رد کرده است باید سریعا نسبت به پایین آوردن فشار آب پکیج ایران رادیاتور اقدام کنید.

تعمیرات تخصصی نمایندگی کیهان سرویس

 تنظیم فشار آب پکیج ایران رادیاتور را به کیهان سرویس بسپارید

تنظیم کردن فشار آب پکیج ایران رادیاتور ممکن است به نظر ساده بیاید، اما تخصص و دانش فنی خاص خود را دارد که تنها تعمیرکاران مجرب و متخصص می‌توانند به درستی اینکار را انجام دهند.

کاهش فشار آب در سیستم گرمایشی پکیج ایران رادیاتور، نیازمند دانش کافی در زمینه مهندسی حرارتی و تجهیزات گرمایشی است. همچنین، هرگونه تعمیر یا تغییر در سیستم گرمایشی ممکن است به تجهیزات دقیق و حساس پکیج آسیب بزند.

توصیه می‌شود که برای هر نوع تعمیر، تنظیم و حتی تشخیص اشکال در پکیج ایران رادیاتور، به کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و متخصص کیهان سرویس مراجعه کنید. این اقدام نه تنها باعث اطمینان از عملکرد صحیح پکیج شما می‌شود، بلکه به جلوگیری از بروز مشکلات جدی و آسیب به پکیج دیواری منزل شما کمک می‌کند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *