کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

تعمیر پمپ پکیج

بیشتر بدانیم

تعمیر پمپ پکیج یکی از مشکلات رایجی می باشد که طبق گفته های کارسناسان کیهان سرویس، یکی از معمول ترین مشکلات پکیج می باشد. پکیج از قطعات حساس و قسمت‌های متفاوتی ساخته شده که یکی از این قطعات حساس و مهم آن پمپ پکیج می باشد که نقش مهمی را در پکیج دیواری منزل شما بر عهده دارد.

هنگامی که شما با مشکل خرابی پمپ رو به رو می شوید، ممکن است کل عملکرد کلی پکیج دچار اختلال شود به همین خاطر در این مقاله قرار است راجب دغدغه و نگرانی شما عزیزان راجب خرابی پمپ پکیج و علت و نشانه های خرابی پمپ پکیج و راهکار آن بپردازیم پس این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

 

تعمیر پمپ پکیج

تعمیر خرابی پمپ پکیج

پکیج دارای قطعه ای به نام رادیاتور می باشد که وظیفه رادیاتور، داغ کردن آب می باشد، پمپ پکیج دیواری منزل شما وظیفه دارد این آب گرم را در تمام رادیاتورها به جریان بیاندازد و همچنین از افت فشار آب ساختمان در سیستم گرمایشی رادیاتور جلوگیری می کند.

پمپ پکیج دیواری یکی از قطعات حساس و ضروری می باشد که تعمیر و نگهداری از آن میتواند مانع بروز مشکل و خرابی در پکیج شما شود. اما گاهی اوقات پیش می آید که پمپ پکیج بعد از نصب و استفاده از آن دچار اختلال شود، که بررسی مشکل و اطلاع از نحوه نعمیر پمپ پکیج می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا از سوختن پمپ پکیج جلوگیری کنید و هزینه های سنگین برای تعویض یا تعمیر آن نپردازید.

در ادامه با کیهان سرویس، همراه باشید تا علت و علائم خرابی و تعمیر پمپ پکیج را به شما عزیزان آموزش دهیم تا بتوانید در صورت بروز این مشکل، با راهکارهایی که خدمت شما ارائه میدهیم، خودتان به تنهایی در منزل به بررسی و رفع مشکل بپردازید و جلوی مشکلات بزرگتر و هزینه های سنگین بابت تعمیر را بگیرید پس تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

علائم خرابی پمپ پکیج 

پمپ پکیج میتواند به دلیل موارد مختلفی دچار اختلال شود و همیچنین عملکرد تمامی قطعات دیگر پکیج را هم دچار مشکل کند پس با دانستن علائم و نشانه های مختلف آن بهتر است سریعا دست به کار شوید و اقدام به تعمیر خرابی پمپ پکیج نمایید. در ادامه به بررسی تمامی علائم و نشانه های خرابی پمپ می پردازیم:

  • مستمر روشن ماندن پکیج
  • روشن نشدن پمپ دستگاه
  • کیفیت نامرغوب پمپ پکیج
  • سرو صدای زیاد و بلند پمپ
  • نشتی آب در پکیج
  • تمیز نبودن فیلتر پکیج یا صافی برگشت
  • داغ نشدن آب پکیج

 

سرویس پمپ پکیج

به طور مستمر روشن ماندن پکیج

رایج ترین مشکلات پمپ پکیج دیواری، مربوط میشود به فعال نبودن آن است اما با این وجود، بیشتر گزارشاتی که کارشناسان کیهان سرویس با آن مواجه میشوند علت آن این است که پمپ خاموش نمی‌شود و تمام وقت و دائماً کار می‌کند.

هنگامی که شما به آب گرم یا دمای مطلوب و گرم احتیاج دارید، پمپ‌ پکیج فعال و روشن می شود و به کار خود ادامه می‌دهند و شاید متوجه این موضوع شده باشید که پمپ پکیج شما همیشه روشن و درحال فعالیت است اما بهتر است این نکته را بدانید که یکی از علائم خرابی پمپ پکیج دیواری منزل شما، به طور مداوم روشن ماندن پکیج است.

اگر این مشکل همچنان ادامه پیدا کند باعث سوختن و از کار افتادن برد الکترونیکی پکیج و همچنین جرقه زدن مستمر پکیج می شود. برای بررسی سالم بودن پمپ و این که مشکلی ایجاد شده است یا خیر، باید چک کنید و ببینید هنگامی که از دیگ بخار دستگاه استفاده نمی‌شود آیا پمپ همچنان کار می کند؟ به عبارت دیگر بررسی کنید که پمپ در هنگامی که نباید فعالیت کند، همچنان فعال است یا خیر؟

علت یکسره و مداوم روشن ماندن پکیج :

  1.  وضعیت نامناسب، مکان قرار‌گیری پمپ پکیج دیواری
  2. خرابی برد دستگاه
  3. گیر کردن و یا مسدود شدن شیر موقعیت میانی دستگاه

راهکار مستمر روشن ماندن پکیج :

بهترین راهکار یکسره و مستمر روشن ماندن پکیج دیواری این است که در ابتدا باید حتما بررسی کنید که، برد دستگاه و استرادور سالم باشد و اگر خراب است، دلیل جرقه زدن یکسره و مداوم پکیج را باید با رعایت نکات ایمنی چک کنید و بعد اقدام به تعمیر خرابی پمپ پکیج نمایید. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که ممکن است راه حل نهایی این مشکل، عوض کردن قطعه پمپ و یا تعمیر آن باشد.

اگر خودتان دانش کافی برای تعمیر و یا تعویض قطعات حساس پکیج را ندارید دست به اینکار نزنید زیرا ممکن است به قطعات حساس پکیج آسیب جدی وارد کنید و مجبور به پرداخت هزینه های سنگین بابت تعویض قطعه شوید، بنابراین پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که با مراجعه به صفحه تعمیر پکیج و تماس با کارشناسان نمایندگی کیهان سرویس، مشکلات پکیج دیواری منزل خود را با آنها در میان بگذارید و بررسی و تعمیر پکیج خود را با خیال راحت به آنها بسپارید.

 

تعمیرات تخصصی کیهان سرویس

روشن نشدن پمپ دستگاه

عدم فعال بودن و یا روشن نشدن پمپ دستگاه، میتواند مشکلات زیادی را در عملکرد کلی و همچنین عملکرد دیگر قطعات پکیج ایجاد کند به همین خاطر باید با مواجه شدن این مشکل، آن را جدی گرفت. در ادامه شما را با علت و علائم آن آشنا خواهیم کرد.

علت روشن نشدن پمپ دستگاه:

اصلی‌ترین نشانه و علت خرابی پمپ می تواند، روشن و فعال نشدن پمپ پکیج باشد اما خب این نکته را هم باید مدنظر قرار دهید که دلایل متفاوتی باعث روشن نشدن پمپ پکیج میشود. از دیگر دلایل عدم روشن نشدن پکیج دیواری میتوان به مشکل در قطعات دیگر یا برد الکترونیکی پکیج، قرار‌گیری نادرست دودکش پکیج و یا تنظیم نادرست فشار گاز پکیج اشاره کرد.

راهکار روشن نشدن پمپ دستگاه:

برای شروع کار و تعمیر پکیج و ارائه راهکار برای روشن نشدن پمپ دستگاه باید در ابتدا همه عواملی که در بالا به آن اشاره کردیم را بررسی کنید و با تنظیم فشار گاز دستگاه، نحوه قرار‌گرفتن دودکش و قطعات دیگر دستگاه، اقدام به تعویض و یا تعمیر پمپ پکیج کنید.

کیفیت نامرغوب پمپ پکیج

یکی از دلایل و مشخصات ظاهری در خرابی پمپ پکیج، کیفیت نامرغوب پمپ دستگاه است. لازم است بدانید که اگر استاندارد‌های ضروری در ساخت و تهیه هر قطعه را رعایت نکنید منجر به پایین آمدن کیفیت دستگاه و اختلال در عملکرد آن در می‌شود.

علت کیفیت نامرغوب پمپ پکیج

پمپ پکیج دیواری اگر کیفیت به اندازه و متریال لازم را نداشته باشد نمی تواند وظیفه خود را به درستی در پکیج انجام دهد و باعث ایجاد اختلال در عملکرد پمپ پکیج می‌شود، بنابراین در این شرایط طبیعی است که عملکرد عادی دستگاه با مشکل مواجه شود بنابراین در این شرایط باید از یک تعمیرکار حرفه در این زمینه کمک بگیرید.

راهکار کیفیت نامرغوب پمپ پکیج:

تنها راهکاری که میتوان برای این مشکل ارائه کرد، تعویض آن می باشد و بهتر است از یک نمونه پمپ پکیج با متریال و کیفیت بالا استفاده کنید و این مشکل را حل کنید. است برای تهیه یک نمونه مناسب پمپ که متناسب با مدل و نوع پکیج شما باشد از مشاوره تعمیرکاران با تجربه کیهان سرویس استفاده کنید.

 

پمپ پکیج

سرو صدای زیاد و بلند پمپ

معمولا این مشکل با ایجاد صدا از پمپ گرمایش مرکزی بوجود می آید که امری طبیعی و نرمال نمی باشد و بهتر است این مشکل را بررسی نمود و علت آن را پیدا کرد که در ادامه علت و راهکار سرو صدای زیاد را توضیح خواهیم داد.

علت سرو صدای زیاد و بلند پمپ:

این مشکل معمولا به علت قفل هوا می باشد، یکی از مشکلات و دغدغه های شما عزیزان، صدای مداوم و بلند قفل هوا است در حالی که یک پمپ گرمایش مرکزی اگر سالم باشد در حالت طبیعی دارای یک لرزش جزئی و کم و صدای خفیف می باشد. ایجاد صدای بلند پمپ دستگاه، نشانگر این است که یکی از قطعات پکیج به درستی وظیفه خود را انجام نمی دهد و نیاز به تعمیر پکیج و برطرف کردن مشکل دارد.

راهکار سرو صدای زیاد و بلند پمپ:

بیشتر پمپ‌های پکیج در مدل های متفاوت، خصوصا پمپ‌هایی که بسیار با کیفیت و مرغوب می باشند دارای پیچ تخلیه نیز هستند. این پیچ یک قطعه کوچک است که کارایی آن به این صورت است که می‌تواند برای تخلیه هوا اضافی از دستگاه مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین پیشنهاد کیهان سرویس به شما این است که زمان انجام تعمیر آن، تمام دستورالعمل‌های ضروری موجود در دفترچه راهنما پکیج پیروی کنید.

زمانی که شما پمپ را روی دیگ قرار می دهید، باید به دنبال پیچ کوچک تخلیه پمپ گرمایش مرکزی باشید. اطمینان حاصل کنید که پمپ حاوی آب است و سپس پیچ را با دقت باز کنید. به طور معمول، کمتر از یک چهارم دور پیچ باز کنید کافی است. این اقدام را به اندازه کافی انجام دهید تا هوا از پمپ خارج شود، در انجام این پروسه ممکن است کمی آب از پمپ به بیرون نشت کند.

اگر با اجرای این اقدامات، مشکل حل نشد، احتمالاً صدای پمپ همچنان حضور دارد. تعدادی از شرکت‌ها براکت‌های ضد لرزش را فراهم می‌کنند که با استفاده از ابزار مناسب به راحتی نصب می‌شوند.

نشتی آب در پکیج

نشت آب در سیستم‌های گرمایشی یکی از مشکلاتی است که ممکن است علت های متفاوتی داشته باشد که در ادامه به بررسی راهکار و همچنین علت نشت آب در پکیج و همچنین نحوه تعمیر نشتی آب در پکیج می پردازیم.

 

پمپ پکیج

علت نشتی آب در پکیج:

نشت آب در مدل های مختلف پکیج میتواند علت های متفاوتی داشته باشد که تعمیر آن به روش های متفاوتی انجام میشود.  یکی از دلایل رایج نشت آب در پکیج‌ مربوط به مشکلات پمپ می باشد. عواملی مانند نصب نادرست و غیر اصولی، کاهش کارایی پمپ، یا اشتباهات در تنظیم فشار ممکن است باعث نشت آب در این سیستم‌ شوند.

راهکار نشتی آب در پکیج:

برای رفع مشکل نشت آب در پکیج، نیاز است تمامی اتصالات پمپ پکیج را با دقت مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که خوردگی یا خرابی در پمپ مشاهده می‌شود، باید آن را با یک پمپ با کیفیت تعویض نمایید. گاهی اوقات، نشت آب از پمپ پکیج به دلیل شل شدن اتصالات اتفاق می‌افتد. در این حالت، با سفت کردن پیچ‌ها و مهره‌ها، می‌توانید به تعمیر دستگاه بپردازید.

تمیز نبودن فیلتر پکیج یا صافی برگشت

یکی از نشانه های خرابی پمپ پکیج که نیازمند تعمیر پمپ پکیج می شود، عدم تمیزی فیلتر یا صافی برگشت است. عدم تمیزی این قسمت می‌تواند منجر به مشکلات جدی در عملکرد پکیج شود که در ادامه به بررسی علت و راهکار آن می پردازیم.

علت تمیز نبودن فیلتر پکیج یا صافی برگشت:

با گذر زمان و استفاده مداوم از سیستم پکیج، ذرات خاک و ذرات فلزی می‌توانند به رادیاتورها و لوله‌ها آسیب برسانند و از طریق اجزای اصلی مانند پمپ گرمایش به درون سیستم عبور کنند. این آلودگی‌ها در اجزای اصلی جمع می‌شوند و باعث عدم کارکرد بهینه آنها می‌شوند. خوشبختانه، برای رفع این گرفتگی پمپ، اقداماتی بسیار آسان انجام می‌شود که تنها نیازمند تمیز کردن هستند. وقتی این مسئله رخ می‌دهد، ممکن است متوجه شوید که سیستم گرمایشی به آرامی گرم می‌شود، اما به دمای مطلوب نمی‌رسد یا حتی اصلاً گرم نمی‌شود. همچنین، ممکن است با وجود دیگ و پمپ قوی، آب گرم تولید نشود.

راهکار تمیز نبودن فیلتر پکیج یا صافی برگشت:

برای تمیز کردن فیلتر یا صافی به منظور تعمیر پمپ پکیج، اولین مرحله این است که پکیج را با استفاده از مواد شیمیایی گرم کنید. این اقدام مانع افزایش فشار در دستگاه می شود. افزایش فشار در پکیج های قدیمی ممکن است منجر به ضعف قطعات و اتصالات شود و باعث نشت آب گردد.

پس از شستشوی سیستم و تمیزکردن پمپ، اقدام پیشگیرانه که میتوانید انجام دهید این است که یک فیلتر سیستم مغناطیسی نصب کنید. این نوع فیلتر توانایی جذب بسیاری از ذرات و آلاینده‌ها را داراست و می‌تواند از مشکلات پمپ در آینده جلوگیری کند. همچنین با انجام سرویس های دوره ای بر روی پکیج، می‌توانید از خرابی قطعات، به خصوص پمپ دستگاه، جلوگیری کنید.

داغ نشدن آب پکیج

یکی از نشانه های خرابی پمپ پکیج که نیاز به تعمیر دارد، داغ نشدن آب در دستگاه است. در این صورت، با اینکه پمپ فال است و کار می کند، آب داغ ساختمان را نمی تواند فراهم کند.

علت داغ نشدن آب پکیج:

 این مشکل میتواند به علت کاهش فشار گاز دستگاه و فشار آب مسیر ورودی باشد که در ادامه به ارائه راهکار برای رفع این مشکل می پردازیم.

تعمیرات تخصصی کیهان سرویس

راهکار داغ نشدن آب پکیج:

اگر مشکلات مرتبط با فشار گاز و آب در پکیج بررسی شده و با این وجود مشکل همچنان پابرجا باشد، اقدامی که باید به آن فکر کرد، تعویض پمپ است. در واقعیت، اگر پمپ در حال سوختن است و عملکرد نادرستی دارد، بهترین گزینه تعویض آن است. این تعویض پمپ به بهبود کارایی و عملکرد پکیج شما کمک می‌کند.

شاید سوال شما هم باشد

1-چگونه مشکل صدای زیاد و آزار دهنده پکیج را به منظور تعمیر پمپ پکیج و رفعه این مشکل حل کرد؟

در ابتدا با خواندن دفترچه راهنمای پکیج، به منظورحذف هوا در پکیج باید شیر تخلیه دستگاه را باز کنید.

2-معمول ترین علائم خرابی پمپ پکیج به چه صورت است؟

خرابی پمپ پکیج علائم متفاوتی دارد که یکی از این نشانه ها، نشت آب از پکیج دیواری می باشد.

3-آیا این امکان وجود دارد که از ظاهر پمپ دستگاه به خرابی آن پی ببریم؟

تشخیص دادن خرابی پمپ پکیج از روی ظاهر دستگاه آسان نمی باشد. اما اگر تجربه کافی در زمینه تعمیر پمپ پکیج را دارید  می توانید به راحتی از طریق رعایت نکردن استاندارد های ضروری در ساخت و همچنین کیفیت نامرغوب پکیج به خراب بودن پمپ پکیج پی ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *