کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

تنظیم فشار گاز پکیج

بیشتر بدانیم

تنظیم فشار گاز پکیج، یکی از دغدغه های افراد در منازل است که اکثرا در تنظیم آن با مشکل مواجه میشوند.اگر علاقمند به یادگیری و سرویس پکیج هستید یا صاحب خانه ای هستید که میخواهید در مورد تعمیر و خدمات بهتر آن بیشتر بدانید، دیگر نگران نباشید ما دراین مقاله جذاب شما را با نحوه راه اندازی درست و تمامی اطلاعات لازم راجب آموزش تنظیم فشار گاز پکیج و عیب یابی پکیج آشنا خواهیم کرد پس تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

شیر گاز پکیج چیست؟

قبل از اقدام به آموزش و عیب یابی پکیج، بهتر است کمی با شیر گاز پکیج آشنا شویم. شیر گاز یک اجزای حیاتی در سیستم‌های گرمایشی است که جریان گاز طبیعی را به سوزنده‌ها کنترل می‌کند. از سوی دیگر، پکیج مسئول گرم کردن و تأمین آب گرم برای منزل شما می‌باشد. 

اگر قصد تعمیر یا تعویض شیر گاز پکیج دیواری خود را دارید باید ایمنی را همواره در کار با وسایل گازی در نظر داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تامین گاز قبل از شروع هرگونه عملیات نصب قطع شده است و اگر از اتصالات گازی مطمئن نیستید یا از انجام کار با اتصالات گازی اطلاعی ندارید توصیه ما این است که این کار را به دست متخصصان با تجربه در این زمینه بسپارید.

Adjusting the package gas pressure

آموزش و عیب یابی تنظیم شیر گاز پکیج

در ابتدا باید گفت که ارتفاعی که برای شعله پکیج مناسب است، دارای دو حالت شعله کوتاه و بلند می باشد و زمانی که سیم های شیر ماژوله گاز جدا میشود، شعله ارتفاع کوتاه تری می یابد و این را هم باید بدانید که ارتفاع آن نباید بیشتر از یک سوم محفظه احتراق باشد.

 برای تنظیم شیر گاز پکیج با شعله کوتاه باید سیم های ماژوله را جدا کرده و همچنین برای بستن آن باید با یک انبردست، مهره را نگه داشته و سپس با چرخاندن پیچ دو سو، شعله ای که کوتاه است را کم یا زیاد کنید و همچنین درصورت چرخاندن پیچ در جهت عقربه های ساعت، ارتفاع شعله افزایش می یابد.

 

تعمیر شیر گاز پکیج

اگر شما هم با مشکل خرابی یا اختلال در عملکرد شیرگاز پکیج منزل خود روبه رو شده اید و خودتان قصد تعمیر آن را دارید، تا ادامه مقاله با کیهان سرویس همراه باشید. تعمیرشیر گاز پکیج در مدل های مختلف از جمله تعمیر پکیج ایساتیس و یا هر پکیج دیگر نیازمند به دانش فنی می باشد و به دلایلی که در ادامه به آن می پردازیم نمیتوان به طور خودسرانه اقدام به سرویس پکیج کرد.

مکانیک داخل شیرگاز پکیج دارای قطعات ریز و درشتی است که بسیار پیچیده می باشد و باز و بسته کردن آن جهت تعمیر پکیج، امری بسیار زمان بر و سختی می باشد. یکی دیگر از دلایل اینکه نمی توان   تعمیر شیرگاز پکیج را خودتان به تنهایی در منزل انجام دهید این است که شیر گاز پکیج جزو قطعات بسیار حساسی است و اگر به صورت درست تعمیر و عیب یابی نشود منجر به آسیب های جبران نا پذیر و خطرناک به پکیج و حتی منفجر شدن پکیج شود زیرا به صورت مستقیم با گاز دستگاه در ارتباط است.

بنابراین از نظر کارشناسان با تجربه کیهان سرویس، بهتر است هنگام مواجه شدن با خرابی شیرگاز پکیج، از تعمیرکاران و تکنسین با تجربه کمک بگیرید 

Adjusting the package gas pressure

نحوه تست شیر گاز پکیج

تست شیرگاز پکیج به دو صورت انجام میشود : تست مدار مکانیکی و تست مدولار و تست مدار الکترونیکی. قبل از تنظیم شیر گاز پکیج، ابتدا باید از سالم بودن آن اطلاع یابید که به شما توصیه می کنیم که انجام اینکار را فراموش نکنید.

 اما لازم است این را هم بدانید که تست شیر گاز پکیج، کار تخصصی است و اگر دانش و تجربه کافی در تعمیر و تست قطعات آن را نداشته باشید به مشکل برمیخورید و پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر تخصص لازم را در این زمینه را ندارید حتما با تکنسین با تجربه تیم کیهان سرویس که مهارت لازم در زمینه تعمیر پکیج های مختلف از جمله تعمیر پکیج آریستون را دارند تماس بگیرید تا خیال خود را از سالم بود پکیج راحت کنید. برای انجام تست باید ابتدا ایمنی را همواره در کار با وسایل گازی در نظر داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تامین گاز قبل از شروع هرگونه عملیات نصب قطع شده است. 

اگر از اتصالات گازی مطمئن نیستید یا انجام کار با اتصالات گازی را بلد نیستید اینکار را به دست تکنسین با تجربه بسپارید. نحوه تست شیر گاز پکیج به این صورت می باشد که ابتدا شیر آب گرم را باز کنید و در این صورت پکیج با بیشترین توان خود و یا درواقع شعله بلند روشن میشود اما ارتفاع این شعله نباید بیشتر از دو سوم محفظه احتراق باشد زیرا منجر به آسیب به مبدل شده و تعمیر آن هزینه های زیادی را دربر دارد.

 

 

دلایل خرابی شیر گاز پکیج

اگر بدنبال علت خرابی مکرر پکیج دیواری خود هستید در ادامه شما عزیزان را با دلایل مختلف خرابی شیر گاز پکیج آشنا خواهیم کرد پس تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید. 

  • شیر گاز پکیج جزو قطعات برقی ای می باشد که بوبین آن با جریان برق شهری کار می کند به همین خاطر اگر آب بر روی بویین شیر گاز پکیج دیواری ریخته شود منجر به سوختن بوبین میشود و دیگر قابل استفاده نمی باشد. 
  • یکی دیگر از عوامل خرابی پکیج این می باشد که در داخل پکیج یک مکانیک تعبیه شده است که برای بازو بسته شدن شیر گاز پکیج دیواری مورد استفاده قرار می گیرد که به مرور زمان خراب می شود.
  • دلیل دیگر خرابی پکیج ، سوختن شیرگاز پکیج است این اتفاق زمانی می افتد که سیم های برق شیر گاز پکیج به دلایل متفاوت مانند اتصال کوتاه آب منجر به سوختن شود و دیگر قابل استفاده نمی باشد.
  • یکی دیگر از عوامل خرابی پکیج سیم های برق می باشد، اگر سیم برق شیر گاز از پکیج جدا شود، این قطعه در واقع هیچ نیرویی برای فعال کردن از طرف برد دریافت نخواهد کرد و در این صورت شیرگاز پکیج عمل نمی کند. 
  • وجود گرد و خاک میتواند علت دیگر این اختلال در عملکرد پکیج باشد در واقع با ورود گرد و خاک و آشغال به داخل شیر گاز پکیج، مسیر ورود گاز را مسدود خواهد کرد و به همین خاطر یک صافی در درون مدخل شیر گاز پکیج قرار گرفته است که همین صافی اگر آلوده و کثیف باشد جریان گاز را مسدود می کند و به همین دلیل است که توصیه می کنیم حتما در هنگام نصب پکیج از یک صافی دیگر و در واقع قبل از بستن شیر گاز استفاده شود.

در صورتی که با خراب شدن یا اختلال در عملکرد پکیج دیواری خود مواجه شدید قبل از اقدام خودسرانه لطفا از متخصصین با تجربه در این زمینه کمک بگیرد. تکنسین تخصصی و با تجربه کیهان سرویس با داشتن چندین سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر و سرویس و عیب یابی برند های مختلف پکیج دیواری از جمله تعمیر پکیج فرولی، در کوتاه ترین زمان و با بهترین عملکرد، پکیج دیواری شما را عیب یابی خواهند کرد پس توصیه کیهان سرویس به شما عزیزان این است که اگر دانش فنی کافی در این زمینه را ندارید حتما اینکار را به یک تیم تخصصی و با تجربه بسپارید.

اگر بدنبال علت خرابی مکرر پکیج دیواری خود هستید در ادامه شما عزیزان را با دلایل مختلف خرابی شیر گاز پکیج آشنا خواهیم کرد. 1- شیر گاز پکیج جزو قطعات برقی ای می باشد که بوبین آن با جریان برق شهری کار می کند به همین خاطر اگر آب بر روی بویین شیر گاز پکیج دیواری ریخته شود منجر به سوختن بوبین میشود و دیگر قابل استفاده نمی باشد. 2- یکی دیگر از عوامل خرابی پکیج این می باشد که در داخل پکیج یک مکانیک تعبیه شده است که برای بازو بسته شدن شیر گاز پکیج دیواری مورد استفاده قرار می گیرد که به مرور زمان خراب می شود. 3- دلیل دیگر خرابی پکیج ، سوختن شیرگاز پکیج است این اتفاق زمانی می افتد که سیم های برق شیر گاز پکیج به دلایل متفاوت مانند اتصال کوتاه آب منجر به سوختن شود و دیگر قابل استفاده نمی باشد. 4- یکی دیگر از عوامل خرابی پکیج سیم های برق می باشد، اگر سیم برق شیر گاز از پکیج جدا شود، این قطعه در واقع هیچ نیرویی برای فعال کردن از طرف برد دریافت نخواهد کرد و در این صورت شیرگاز پکیج عمل نمی کند. 5- وجود گرد و خاک میتواند علت دیگر این اختلال در عملکرد پکیج باشد در واقع با ورود گرد و خاک و آشغال به داخل شیر گاز پکیج، مسیر ورود گاز را مسدود خواهد کرد و به همین خاطر یک صافی در درون مدخل شیر گاز پکیج قرار گرفته است که همین صافی اگر آلوده و کثیف باشد جریان گاز را مسدود می کند و به همین دلیل است که توصیه می کنیم حتما در هنگام نصب پکیج از یک صافی دیگر و در واقع قبل از بستن شیر گاز استفاده شود. در صورتی که با خراب شدن یا اختلال در عملکرد پکیج دیواری خود مواجه شدید قبل از اقدام خودسرانه لطفا از متخصصین با تجربه در این زمینه کمک بگیرد. تکنسین تخصصی و با تجربه کیهان سرویس با داشتن چندین سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر و سرویس و عیب یابی برند های مختلف پکیج دیواری، میتوانند در کوتاه ترین زمان و با بهترین عملکرد، پکیج دیواری شما را عیب یابی خواهند کرد پس توصیه کیهان سرویس به شما عزیزان این است که اگر دانش فنی کافی در این زمینه را ندارید حتما اینکار را به یک تیم تخصصی و با تجربه بسپارید.

نتیجه گیری

در انتهای این مقاله باهم به یک نتیجه گیری کلی راجب تعمیر پکیج و همچنین تنظیم شیر گاز پکیج که موضوع اصلی این مقاله آموزشی هست می پردازیم. در این مقاله دانستیم که شیر گاز پکیج دیواری جزو قطعات مهمی می باشد که اگر تنظیمات آن دچار اختلال شود و یا براثر دلایل متفاوتی که در بالا به آن اشاره کردیم خراب شود، متاسفانه منجر به اختلال در کل عملکرد پکیج شود. وپکیج دیواری دارای مدل و برند های متفاوتی می باشد که معروف ترین و بهترین مدل های پکیج دیواری میتوان به مدل پکیج آریستون، پکیج ایساتیس، پکیج فرولی اشاره کرد اما این نکته را باید مدنظر قرار دهید که در صورت خرابی پکیج دیواری خود، اگر دانش فنی آن را ندارید اصلا توصیه نمیشود که برای سرویس پکیج و تعمیر آن خودتان دست به آچار شوید و اقدام به عیب یابی پکیج کنید زیرا در صورت هر اقدام اشتباه، ممکن است خسارت چندین ملیونی برای تعمیر مجدد آن قطعه از پکیج را برای شما به بار بیاورد. تست سالم بودن و تنظیم شیر گاز پکیج کار تخصصی می باشد و نباید توسط افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت لازم را ندارند انجام شود زیرا شیر گاز پکیج، جزو قطعات مدخل گاز دستگاه است و ممکن است در هنگام تنظیم گاز در مسیر فشرده و جمع شود و با یک سهل انگاری، پکیج منفجر شود. تکنسین با تجربه کیهان سرویس که بدلیل آموزش های تخصصی که گذرانده اند دارای تجربه لازم در زمینه تعمیر، تعویض و همچنین تنظیم شیر گاز پکیج در مدل های مختلف از جمله تعمیر پکیج آریستون، تعمیر پکیج ایساتیس و تعمیر پکیج فرولی و انواع مدل های مختلف دیگر پکیج می باشند. تیم تخصصی کیهان سرویس این تضمین را به شما می دهد که دیگر نگران خرابی پکیج دیواری خود نباشید زیرا با ارایه خدمات با کیفیت خیال شما را از هزینه های سنگین خرید پکیج راحت می کند پس اگر پکیج شما هم دچار مشکل شده است همین حالا با شماره های داخل سایت کیهان سرویس تماس بگیرید و از مشاوره و سرویس با کیفیت کیهان سرویس بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *