کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

دلایل افزایش حرارت پکیج

بیشتر بدانیم

دلایل افزایش حرارت پکیج جزو یکی از پر تکرار ترین سوالات شما عزیزان می باشد که قرار است در این مقاله به صورت کامل و جامع به بررسی آن بپردازیم.

پکیج‌های حرارتی یکی از ابزارهای اساسی در صنعت و تجارت مدرن هستند، این پکیج‌ها برای کنترل دما و انتقال حرارت در محیط‌های صنعتی، خانگی و تجاری به کار می‌روند. با وجود اهمیت زیاد پکیج‌های حرارتی، ممکن است برخی موارد باعث افزایش حرارت در آن‌ها شود که می‌تواند به مشکلات و خرابی‌های ناخواسته منجر شود.

در این مقاله به دلایل مختلف افزایش بیش از حد دمای پکیج و یا به عبارت دیگر بالا رفتن دمای پکیج در مدل های مختلف شوفاژ دیواری و راه‌های مدیریت این مسئله خواهیم کرد پس تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

علت افزایش حرارت در پکیج‌

افزایش حرارت در پکیج یا به عبار دیگ گرم شدن بیش از حد پکیج بر اثر خرابی وسایل ایمنی است، همانطور که میدانید پکیج ها برای جلوگیری از آسیب جدی در زمان تشخیص سیستم از علامت بیش از حد حرارت، برای قفل کردن ساخته و طراحی شده اند.

در بیشتر مواقع یک کد خطا که در هر نوع از پکیج با علامت های مختلف بر روی صفحه نمایش دیجیتال نشان داده می شود تا  شما متوجه بالا رفتن بیش از حد درجه حرارت بشوید و ایراد و مشکل واحد را پیدا و برطرف کنید. زمانی که از گردش آب گرم خود که باید به سیلندر آب گرم، شیرآلات و یا سیستم گرمایش مرکزی ارسال شود، پکیج ها خیلی داغ می شوند. و از دلایل این امر، خرابی قطعه مانند انسداد سیستم و یا پمپ است.

خطرات گرمای بیش از حد پکیج

پکیج‌های حرارتی یکی از اجزای اساسی در سیستم‌ها و دستگاه‌های صنعتی و تجاری هستند که برای کنترل دما و انتقال حرارت به کار می‌روند. با وجود اهمیت این پکیج‌ها، افزایش حرارت غیرمنطقی و ناخواسته می‌تواند به مشکلات جدی و خرابی‌های ناگهانی منجر شود این خطرات شامل :

  •  خرابی و خطر آتش سوزی:

در صورتی که حرارت پکیج به میزان بیش از حد افزایش یابد، ممکن است قطعات داخلی پکیج و یا مواد ساختاری آن آسیب ببینند و منجر به خرابی پکیج شود، در برخی موارد خطر آتش‌سوزی نیز وجود دارد که می‌تواند به خسارت جدی منجر شود.

  •  کاهش عمر مفید پکیج

افزایش حرارت ممکن است باعث کاهش عمر مفید پکیج شود و به طور ناگهانی عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهد، این مسئله ممکن است باعث هزینه‌های زیادی برای تعمیر یا تعویض پکیج‌ها شود.

  •  تأثیر منفی بر کارایی و کیفیت

افزایش حرارت می‌تواند باعث کاهش کارایی و کیفیت پکیج‌ها شود که در نهایت تأثیر مخربی بر عملکرد دستگاه‌ها و سیستم‌ها خواهد داشت.

آموزش تعمیر مشکل داغ شدن پکیج منزل

مهمترین اقدام، هنگامی که علامتی از گرم شدن مشاهده کردید، بدون هیچ وقت تلف کردنی، منبع تغذیه آب را خاموش کنید. درصورت سهل انگاری در انجام اینکار باعث میشود که تمام حجم آب سرد به دیگ بخار وارد شود و با ورود به واحد گرمازدگی تبدیل به بخار میشود، و همین امر منجر به افزایش فشار به قسمت خطرناک می شود.

زمانی که منبع تغذیه آب خاموش شد ، برای پیدا کردن مشکل و  تشخیص دلیلی که باعث داغ شدن بیش از حد پکیج شده است باید به یک مهندس Gas Safe ثبت نام شده مراجعه کنید.

از نظر مقررات ایمنی، فقط شخصی مجاز به تعمیر پکیج بخار گاز است که مهندس ثبت شده Gas Safe باشد پس برای پیدا کردن یک یک مهندس Gas Safe ثبت شده باید ابتدا از این موضوع مطمئن شوید که آن شخص در Gas Safe ثبت نام کرده باشد و زمانی که به منزل شما وارد میشود باید شناسه Gas Safe آن را چک کنید.

راهکارهای مدیریت و کنترل حرارت در منزل

افزایش حرارت پکیج خانه ممکن است باعث مشکلاتی شود که می‌تواند به عملکرد نامناسب آن منجر شود، با اجرای راهکارهای مناسب و مراقبت دوره‌ای از پکیج‌های حرارتی، می‌توان از این مشکلات جلوگیری کرد و از تأمین حرارت موثر و بهینه در خانه اطمینان حاصل کرد.

بنابراین برای مدیریت و کنترل حرارت پکیج‌ها و جلوگیری از افزایش ناخواسته آن چندین راهکار وجود دارد که شما عزیزان با رعایت این نکات ساده در منزل میتوانید از خسارت های سنگین تعمیر پکیج و یا منفجر شده پکیج خود جلوگیری کنید :

  • نظافت دوره‌ای و حفظ سیستم خنک‌کننده

تمیز کردن دوره‌ای پکیج‌ها و حفظ سیستم خنک‌کننده به وقوع آلودگی و جلوگیری از ورود ذرات می‌پردازد که می‌تواند حرارت اضافی ایجاد کند.

  • استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده پیشرفته

استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده پیشرفته و با کارایی بالا، می‌تواند به کاهش حرارت اضافی در پکیج‌ها کمک کند.

  • بهینه‌سازی طراحی و مواد ساختاری

طراحی بهینه و استفاده از مواد با کیفیت در پکیج‌ها می‌تواند به کاهش حرارت اضافی و افزایش عمر مفید آن‌ها کمک کند.

  • تنظیمات کنترل حرارت

استفاده از تنظیمات کنترل حرارت در پکیج‌ها، به مدیران اجازه می‌دهد تا همیشه حرارت آن‌ها را تحت کنترل داشته باشند و در صورت نیاز تنظیمات را اصلاح کنند.

جلوگیری از گرم شدن پکیج

یکی از دلایل افزایش حرارت پکیج در سیستم گرمایشی میتوان مواردی مانند مقیاس آهک، تجمع لجن و سایر آوارها باشد اما می توان آن را مدیریت کرد.

یکی از بهترین راهکار ها برای جلوگیری از این مشکل و داغ شدن پکیج، نصب یک فیلتر مغناطیسی است که از انسداد محفظه بر اثر گرد و خاک و بقایای موجود در اطراف دستگاه جلوگیری می کند.

توصیه بسیاری از کارشناسان و مهندسین گرمایشی این می باشد که در همان ابتدا، به همراه نصب اصولی و استاندارد سیستم گرمایشی،  یک فیلتر مغناطیسی هم باید برای دستگاه درنظر گرفت.

و همچنین بهترین راهکار برای سیستم گرمایش مرکزی قدیمی و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و زیاد واحد، نصب یک پکیج بخار است.

 

 

 

حرارت اضافی ممکن است به دلایل مختلف در پکیج‌ ایجاد شود، این دلایل ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  •  آلودگی و ذرات گرد و غبار

حضور ذرات گرد و غبار درون پکیج می‌تواند باعث ماندگاری حرارت و برانگیختن افزایش دما شود، آلودگی و ذرات معمولاً از سیستم‌های خنک‌کننده و فن‌ها به داخل پکیج نفوذ می‌کنند و عملکرد آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

  •  عدم تعادل بین تولید و انتقال حرارت

در برخی مواقع، پکیج‌ها ممکن است نتوانند حرارت تولید شده را به صورت کامل منتقل کنند این مشکل معمولاً به دلیل اندازه نامناسب یا نقص‌های طراحی و مواد ساختاری پکیج‌ها ایجاد می‌شود.

  • 3. افت خدمات سیستم خنک‌کننده

در صورتی که سیستم خنک‌کننده درست کار نکند یا خدمات مناسبی نداشته باشد، پکیج‌ها با افزایش حرارت روبرو می‌شوند. این مشکل می‌تواند به دلیل خرابی فن‌ها، لوله‌ها یا مواد خنک‌کننده باشد.

شاید سوال شما هم باشد

چرا پکیج خانه افزایش حرارت می‌یابد؟

پکیج خانه ممکن است به دلیل مشکلات فن‌های خنک‌کننده، تجمع گرد و غبار، کاهش جریان هوا یا تنظیمات نادرست ترموستات افزایش حرارت کند.

چگونه می‌توانم تشخیص دهم که پکیج خانه افزایش حرارت دارد؟

علائم مشخص‌کننده‌ی افزایش حرارت شامل صداهای غیرطبیعی از پکیج، افزایش مصرف انرژی و کاهش دمای هوای خروجی می‌باشد.

آیا تجمع گرد و غبار باعث افزایش حرارت پکیج می‌شود؟

بله، تجمع گرد و غبار در داخل پکیج می‌تواند جریان هوا را مسدود کند و منجر به افزایش حرارت آن شود.

آیا مشکل در فن‌های خنک‌کننده می‌تواند علت افزایش حرارت پکیج باشد؟

بله، فن‌های خنک‌کننده معمولاً برای خنک‌کردن قطعات پکیج و جلوگیری از افزایش حرارت مسئول هستند. اگر فن‌ها به درستی کار نکنند، حرارت بیشتری تولید می‌شود.

تنظیمات نادرست ترموستات می‌تواند به افزایش حرارت پکیج منجر شود؟

بله، اگر تنظیمات ترموستات به درستی انجام نشود و دمای آن به درستی تنظیم نشود، ممکن است حرارت پکیج افزایش یابد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *