کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

شستشوی رادیاتور شوفاژ – آموزش جرم گیری رادیاتور شوفاژ

بیشتر بدانیم

شستشوی رادیاتور شوفاژ معمولا قبل از شروع فصل زمستان و قبل از روشن کردن شوفاژ باید انجام شود، رسوب زدایی و شستشوی رادیاتور شوفاژ یک اقدام بسیار مهم و پیشگیرانی است که جلوگیری از خرابی پکیج شما میکند.

با رعایت چند نکته بسیار ساده در خصوص جرم گیری رادیاتور شوفاژ از خرابی های قطعات مختلف پکیج در امان هستید و دیگیر نیازی به تعمیر پکیج ندارید، به عنوان مثال کثیفی و براده های فلزی و ماسه ای که در سیستم مدار گرمایش قرار دارند  و در هنگام روشن کردن پکیج در فصل سرما وارد شوفاژ می شوند و پمپ سیرکولاسیون را دچار مشکل و خرابی میکنند.

نحوه شستشوی رادیاتور شوفاژ​

نحوه شستشوی رادیاتور شوفاژ

نحوه شستشویی رادیاتور شوفاژ موضوعی است که در این قسمت قرار است به آن بپردازیم در ادامه با کیهان سرویس همراه باشید تا به صورت کامل نحوه شستشویی رادیاتور شوفاژ را با هم بررسی کنیم.

امروز قدم به قدم به شما آموزش می دهیم که چگونه رادیاتور شوفاژ را به طور کامل رسوب زدایی کنید  اگر حتی کمی استعداد فنی دارید، امیدوارم تا پایان این مقاله بتوانید به راحتی رادیاتور شوفاژ خود را شستشو دهید.

در واقع جرم گیری رادیاتور شوفاژ شامل مراحل متعددی است و برای رسوب زدایی موثر شوفاژ این مراحل را باید قدم به قدم انجام دهید. یکی از مهم ترین عوامل در شستشوی رادیاتور شوفاژ، ترتیب مناسب اتصال شیلنگ آب سرد به شیلنگ های برگشتی است که در ادامه به تفصیل در مورد آن صحبت میکنیم.

 

نشانه های جرم داشتن رادیاتور شوفاژ

به طور کلی زمانی که احساس کردید شوفاژ منزل شما به خوبی گرم نمیکند و یا حتی قسمتی از آن به خوبی گرم نمیکند میتوان گفت که نیاز به شستشو و جرم زدایی رادیاتور شوفاژ دارید. در صورتی که شوفاژ های ایساتیس استفاده میکنید جرم زدایی این شوفاژ را بسیار جدی بگیرید زیرا که در صورت پشت گوش انداختن این مورد شوفاژ شما به مشکلات بسیار جدی برخورد میکند و مجبور تعمیر پکیج ایساتیس خواهید شد.

قبل از هر چیزی میخواهیم اهمیت انجام رسوبگیری رادیاتورها را بررسی کنیم که کاملا متوجه شوید اساساً این کار چقدر مهم است و در سلامت کارکرد پکیج دیواری چه تاثیری دارد بسزایی دارد.

پیدا کردن محل رسوب گرفته شده در رادیاتور شوفاژ

املاح و رسوبات داخل لوله کشی و رادیاتور ها در صورت نداشتن صافی برنجی برگشت در فصل زمستان با چرخش پمپ به داخل دستگاه کشیده می‌شود و باعث گرفتگی مبدل خروجی های پمپ و کلیه اتصالات پکیج خواهد شد که گاهاً برای پیدا کردن جای دقیق این گرفتگی کلی دردسر باید کشید.  البته حتی اگر در مسیر شیلنگ برگشت شوفاژ یعنی شیلنگی که زیر پمپ قرار گرفته است نیز صافی نصب شده باشد این رسوبات پشت توری صافی جمع شده و مسیر را کاملا کیپ خواهد کرد و در صورتی که زود متوجه نشوید با عدم گردش صحیح آب در سیستم به خاطر گرفتگی باعث بوجود آمدن صدمه شدید به پمپ و دستگاه خواهد شد .

مراحل انجام شستشو رادیاتور شوفاژ

حال زمانی که محل رسوب گرفته شده در رادیاتور شوفاژ را پیدا کردید، می توانید در چندین مرحله ساده شستشوی رادیاتور شوفاژ خود را انجام دهید. مراحل تمیز کردن رادیاتور ها در 5 مرحله انجام می شود که در ادامه آنها را با استفاده از وسایل مورد نیاز شستشوی رادیاتور شوفاژ را توضیح خواهیم داد تا بتوانید به راحتی و با کمی دانش فنی این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

ابزار و وسایل مورد نیاز برای جرم گیری رادیاتور شوفاژ

مراحل شستشو و جرم گیری رادیاتور شوفاژ​

مراحل شستشو و جرم گیری رادیاتور شوفاژ

خوب حال که ابزار و لوازم مورد نیاز را جمع آوری کردید، باید با توجه به مراحلی که در ادامه توضیح خواهیم داد عمیات جرم گیری را به درستی انجام دهید تا در پایان کار نتیجه دلخواه خود را دریافت کنید. باید در نظر داشته باشید که اگر این مراحل را به درستی انجام ندهید، ممکن است برای پکیج آریستون شما مشکل پیش بیاید و در این صورت باید تعمیر پکیج آریستون انجام دهید. پس سعی کنید پس از متوجه شدن کامل مطالب و مراحل دست به ابزار برای جرم گیری رادیاتور شوفاژ خود بزنید.

خاموش کردن سیستم گرمایشی یا همان پکیج

زمانی که قصد دارید پکیج خود را هواگیری یا جرم گیری کنید، باید یک ساعت قبل پکیج یا سیستم گرمایشی خود را خاموش کنید تا هنگام هواگیری آب داغ دست های شما را نسوزاند و همچنین ممکن است آب داغ مغزی های موجود در رادیاتور ها را خراب کند. 

پس از انجام این کار باید در زیر محلی که هواگیری و یا جرم گیری انجام می شود حوله بلا استفاده ای پهن کنید تا در صورت بیرون زدن لجن از داخل رادیاتور جایی آلوده و کثیف نشود.

باز کردن شیر رادیاتور شوفاژ

در مرحله بعدی باید رادیاتور را از سایر لوله ها جدا کنید و سپس درجه ترموستاتیک را از حالت خاموش خارج کنید. در ادامه این مرحله باید درب پلاستیکی رادیاتور را بردارید و با استفاده از آچار فرانسه، شیر را تا جایی که جا دارد در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. لازم به ذکر است که تعداد دور هایی که می چرخانید را شمارش کنید و آن را در جایی یادداشت کنید تا هنگام بستن آن به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.

تخلیه آب درون رادیاتور

حال که توانستید درب پلاستیکی رادیاتور را باز کنید، در مرحله بعدی باید رادیاتور شووفاژ را به یک طرف کج کنید تا آب دورن رادیاتور به طور کامل در سطلی که در اختیار دارید خالی شود. شما برای انجام درست این مرحله، باید یک آچار را بر روی سوپاپ رادیاتور قرار دهید و با استفاده از آچار دیگر شیر متصل به شوفاژ را باز کنید. شما باید در نظر داشته باشید که در صورت مشاهده نشتی آب از رادیاتور ها باید با یک متخصص تعمیر پکیج فرولی کمک درخواست کنید.

به وسلیه پیچ هواگیری جریان آب در رادیاتور ها تخلیه آب درون شوفاژ را انجام دهید و از تخیله کامل آب دورن آنها اطمینان پیدا کنید.

باز کردن کلی رادیاتور شوفاژ

زمانی که از تخیله کامل آب رادیاتور ها مطمئن شدید، رادیاتور را از براکت های خود جدا کنید و به بیررون خانه یا در محلی ببرید که بتوانید به راحتی و با در اختیار داشتن فضای کافی رادیاتور شوفاژ خود را شستشو دهید. برای انجام علیات درست جرم گیری رادیاتور، شما می توانید شلنگ آب را مرحله به مرحله وارد لوله ها کنید و آلودگی های داخل آن را پاک کنید و در مرحله آخر با انجام برعکس مراحل گفته شده رادیاتور شوفاژ خود را به محل خود بازگردانید و آن را ببندید.

جمع بندی

در این مقاله آموزشی یاد گرفتیم چطور رادیاتور شوفاژ خود را با استفاده از مراحل کوتاه و راحت جرم گیری و شستشو دهیم و نکاتی که باید در این مراحل رعایت کنید را گفتیم تا در پایان از عملکرد خود راضی باشید. چنانچه نتوانستید مراحل را به خوبی انجام دهید می توانید با کارشناسان با تجربه گروه خدماتی کیهان سرویس مشاوره دریافت کنید و در صورت نیاز از تعمیرکاران و سرویس کاران مجرب کیهان سرویس بهره مند شوید. امیدوار هستیم که از خواندن مقالات آموزشی کیهان سرویس لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *