کیهان سرویس

7956 618 0912

ارتباط سریع با پشتیبانی

02136830816

ارتباط سریع با پشتیبانی

نحوه هواگیری پکیج دیواری فرولی

بیشتر بدانیم

نحوه هواگیری پکیج دیواری فرولی یکی از سوالات و مشکلات پر تکرار شما عزیزان می باشد که قرار است در این مقاله  به آموزش کامل هواگیری پکیج فرولی آن بپردازیم. هواگیری پکیج فرولی یک مرحله مهم در نصب و راه‌اندازی پکیج‌ می‌باشد تا از تخلیه مناسب دی‌اکسید کربن (CO2) و ایجاد احتمال نشتی گاز جلوگیری شود.

در فصل زمستان به منظور گرم کردن ساختمان مجبور به روشن کردن پکیج میشوید و باید اطمینان حاصل کنید که پکیج به درستی هواگیری شده است تا گرمای موردنیاز را فراهم کند و اگر با نحوه عیب یابی و هواگیری پکیج دیواری آشنا نباشید قطعا با مشکل مواجه میشوید.

در این مقاله قرار است به سوالات شما راجب روش های مختلف هواگیری پکیج و پمپ و مشکلات و عیب یابی هواگیری پکیج پاسخ دهیم تا بدون پرداخت هزینه بابت هواگیری پکیج، خودتان در منزل این کار را انجام دهید، پس تا انتهای مقاله با کیهان سرویس همراه باشید.

نحوه هواگیری پکیج دیواری فرولی

 

چگونه پمپ پکیج فرولی را هواگیری کنیم

قطعا برای شما هم سوال پیش آمده که با نزدیک شدن به فصل سرد زمستان چگونه پکیج منزل خود را اصولی و درست هواگیری کنید و اصلا علت اینکار چیست بنابراین در ادامه قرار است به بررسی روش های مختلف نحوه هواگیری پکیج فرولی بپردازیم.

یرای شروع هواگیری پکیج، در ابتدا باید از هواگیری پمپ دستگاه شروع کنیم در این به صورت مرحله به مرحله انجام میدهیم:

 • پمپ دستگاه را خاموش کنید
 •  پیچ هواگیری جلوی پمپ را باز کنید ولی باید دقت کنید که زیاد پیج را تا آخر باز نکنید
 • بعد از این به طور کامل هوا تخلیه شد باید مجدد پیچ را ببندید

به همین سادگی میتوانید پمپ دستگاه را به طور اصولی هواگیری کنیدتا دیگر سرو صدای بلند آن شما را اذیت نکند و با انجام این مرحله فشار پکیج از وضعیت نرمال در آمد باید به فشار پکیج را تنظیم نمایید که اصلا نگران نباشید زیرا در ادامه به طور کامل به توضیح آن میپردازیم.

آموزش هواگیری پکیج فرولی به صورت مرحله به مرحله

اگر تصمیم به هواگیری پکیج دیواری منزل خود را دارید کافی است با کیهان سرویس همراه باشید زیرا در ادامه به آموزش هواگیری پکیج فرولی به صورت مرحله به مرحله می پردازیم فقط کافی است با دقت تمام مراحل را انجام دهید.

 • پکیج دیواری منزل خود را بر روی وضعیت تابستانه یا زمستانه بگذارید.
 • قسمت پایین پکیج فرولی را باز کنید و منتظر بمانید تا تمام محتویات داخل پکیج مانند آب و هوای اضافی در داخل پکیج، از آن خارج شود.
 • تمامی خروجی و ورودی هایی که مرتبط هستند به رادیاتور ها و در واقع به پکیج متصل می باشند را باز کنید.
 •  شوفاژ را بررسی کنید و از مسدود نبودن آن مطمئن شوید، به عبارت دیگر هر وقت از شوفاژ صداهای عجیبی بلند نشد کار تمام است و میتوان خیالتان از شوفاژ راحت باشد.
 • به منظور هواگیری درست و اصولی از شوفاژ ، ابتدا باید  آب را به داخل شوفاژ وارد کنید و منظر بمانید تا آب با فشار زیاد از داخل شوفاژ خارج شود. همان طور که در بالا اشاره کردیم آب باید با فشار زیاد خارج شود، بنابراین بهتر است در  آن قسمت یک کاسه بزرگ قرار دهید تا از خیس و نمناک شدن زمین و یا فرش منزل خود جلوگیری کنید.
 • برای تنظیم فشار زیاد آب داخل پکیج، باید شیر زیر پکیج را باز کنید و آنقدر منتظر بمانید تا فشار زیاد آب داخل پکیج تنظیم شود و سپس شیر آب مربوطه را محکم ببندید.
 • و بعد از مراحل بالا را با دقت انجام دادید دیگر میتوانید شوفاژهای ساختمان را روشن نمایید.

آموزش هواگیری پکیج فرولی به صورت مرحله به مرحله

 

مشکلات ناشی از هواگیری نکردن پکیج

هنگامی که هواگیری رادیاتور پکیج فرولی به طور درست و اصولی هواگیری نشود منجر به ایجاد مشکلاتی در عملکرد پکیج میشود که در ادامه مقاله به بررسی این مشکلات می پردازیم:

 • نوسان در حرارت شوفاژ ایجد میشود یا به عبارت دیگر حرارت رادیاتور گرم و یا سرد میشود.
 • پکیج دیواری در صورت هواگیری نادرست، روشن نمیشود.
 • هواگیری نادرست باعث ایجاد صدای اذیتت کنند در رادیاتور میشود.
 • باعث میشود تا رادیاتور ها به صورت یکنواخت ساختمان را گرم نکنند.

شاید برای شماهم این سوال پیش آمده باشد که اصلا چرا باید پکیج را هواگیری کنیم؟ در پاسخ این سوال باید گفت که هوایی که درون لوله‌های پکیج دیواری فرولی مسدود میشود، منجر به بروز مشکل در عملکرد کلی پکیج فرولی می‌شود. به همین خاطر هواگیری پکیج دیواری بسیار واجب و مهم می باشد که باید به موقعه و اوصولی انجام شود.

اما اگر هواگیری پکیج دیواری را انجام ندهید، مشکلات مختلفی برای پکیج شما پیش خواهد آمد. مشکلاتی مانند:  گرم و سرد شدن آب خروجی از داخل پکیج، ایجاد سروصدای زیاد و آزار دهنده از پکیج، به طور کامل گرم نشدن آب خروجی از داخل پکیج، خاموش شدن پکیج دیواری و یا حتی امکان از کار افتادن پکیج هم وجود دارد.

 

مشکلات ناشی از هواگیری نکردن پکیج

جهت اطمینان از درستی انجام هواگیری پکیج فرولی چکار کنیم؟

یکی از روش هایی که میتوان از درست انجام دادن هواگیری پکیج فرولی مطمئن شویم، به عبارت دیگر همان مرحله آخر است که بعد از انجام هواگیری درست و اصولی از رادیاتور، مجدد شیر زیر پکیج را آهسته باز کنید تا آب و هوای اضافی و باقیمانده در داخل پکیج کاملا از دستگاه خارج شود.

روش کاربردی و آسان دیگری که میتوان انجام داد تا از صحت هواگیری پکیج دیواری فرولی مطمئن شوید این است که بیاییم فشار آب داخل دستگاه را با مانومتر، اندازه گیری کنیم که برای انجام اینکار حتما حواستان باشد که میزان این فشار آب حدودا باید بین ۱.۵ الی ۲ بار باشد. با انچام اینکار می‌توانید مطمئن شوید که هواگیری پکیج فرولی شما به طور درست و اصولی انجام شده است.

درست انجام دادن هواگیری پکیج، ارتباط زیادی با تمامی عملکرد پکیج از جمله برد دستگاه دارد و اگر با اختلال در عملکرد برد پکیج دیواری منزل خود مواجه شده اید پیشنهاد ما به شما  عزیزان این است که به مقاله آموزش عیب یابی برد پکیج فرولی مراجعه کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم به طور کامل مرحله به مرحله نحوه هواگیری پکیج فرولی را به شما عزیزان آموزش دهیم. ولی این نکته را باید توجه داشته باشید که باید سالی یکبار پکیج دیواری منزل خود را هواگیری کنید تا دچار مشکلاتی که ناشی از گیر کردن یا مسدود شدن هوا درون لوله های آب پکیج نشوید. مخصوصا در فصل زمستان که سرویس دوره ای پکیج فرولی و هواگیری اصولی آن از ضروریات نگهداری پکیج می باشد.

ولی بازهم توصیه ما به شما عزیزان این می باشد که اگر دانش فنی لازم و کافی در این زمینه را ندارید حتما از مشاوره و کمک کارشناسان با تجربه نمایندگی کیهان سرویس کمک بگیرید تا خیالتان از بابت سالم بود پکیج راحت باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *